| pedigri a întrebat:

Ce bancuri frumoase stiti?

8 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Batranul cocos ii face instructia :
-Poti sa ai toate gainile in afara de Berta! Ea imi apartine mie …
Tanarul foarte infumurat spune :
-In nici un caz! Le vreau pe toate!
-Atunci hai sa facem un raliu in jurul curtii. Carui care va castiga ii vor apartine toate gainile.
Amandoi o iau la goana. Cocosul batran alearga ceva mai in fata dar cel tanar il ajunge usor din urma…
Se aude o impuscatura si cocosul tanar cade mort.
-Interesant, zice taranul, al treilea cocos homosexual pe saptamana asta …

| oanamaria a răspuns:

Intr-o dimineata, in timp ce luau micul dejun, o femeie i-a spus sotului sau:
- Fac pariu ca habar n-ai ce zi e astazi.
- Cum sa nu stiu? o intreba el indignat. Cum crezi ca as fi putut uita?
Dupa ce a spus acestea, s-a ridicat de la masa si a plecat la lucru.
La ora 10 dimineata suna cineva la usa.
Femeia deschise si primi o cutie plina cu trandafiri rosii.
La pranz primi o cutie din bomboanele ei preferate de ciocolata, iar mai tarziu un butic ii livra o rochie creata de un designer.
Femeia de-abia astepta sa se intoarca sotul ei acasa.
- Prima data florile, dupa aceea ciocolata si in cele din urma rochia!, exclama ea entuziasmata. N-am petrecut niciodata intr-un mod mai fascinant Ziua Mediului!

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Ce e mic, negru si il doare inima?
adrian copilu` minunelaughing

suna o blonda la politie.
-mi au furat totul, si volanul si pedalele... Pune receptorul
suna iar peste 2 minute
-iertati ma m-am asezat pe bancheta din spate laughing

Un caine merge prin desert si spune: Daca nu gasesc un pom, fac pe mine!laughing)

| Slavic a răspuns:

(fratele Alinutei, Alin) -Mami de ce fuge ursul?
(mama) -pentru ca il alearga sora ta, paiule.

- Alinuta, fii draguta sa fa-i o baie fratelui tau.
Dupa vreo juma' de ora total intaa in baie... Alinuta il tinea de urechi pe fratiorul sau sa il tragea prin apa.
- Alinuta, mai pune mana sa mai freaca-l sa tu.
- Ce-ai innebunit, vrei sa ma oparesc?

- Alinuta, nu te mai juca cu foarfeca, ca faci numai degetele pe jos!

- Alinuta, te-ai spalat astazi pe dinta?!
- Nu, tota!
- Dar ai cui sunt dintai de pe jos?

- Ce e rosu sa bate in geam?
- Alinuta in cuptorul cu microunde

- Ce e rosu sa se invarte cu 50 de mile/h?
- Alinuta in mixer!

- Ce e rosu sa topaie inta-un picior?
- Jumatote de Alinuta!

- Ioane, vaca ta fumeaza?
- No, da cum sa fumeze vaca?
- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu'

- Mama, am obosit! Mai e mult pana la bunicuta?
- Taci sa sapa!

- Mami, e departe America?
- Da, Alinuta, e departe!
- Mami, e departe America?
- Da, Alinuta, e departe!
- Mami, e departe America?
- Da, Alinuta, e departe!
- Mami, tot departe e America?
- Da! TACI si inoata mai departe!

-Alinuta, i-a placut bunicutei tale frigiderul pe care i l-am trimis?
-pai, nu stiu, pentru ca de ieri nu a mai iesit din el.

| TeoIonela a răspuns:

Stii bancul ala cu Basescu, Vadim, Geoana intr-un submarin care a avut ceva de-a face cu Marele Alb?laughinglaughinglaughinglaughingnici eulaughinglaughinglaughinglaughing)(daca te-ai prinswinking )

| sfo a răspuns:

Un tanar punkist se urca in autobuz. Are parul facut tepi, cu o creasta cu verde, mov si portocaliu. Hainele sale sunt un amestec jegos de piele si zdrente si nu are pantofi. Tot corpul sau este plin de piercinguri, iar cerceii sai sunt niste pene foarte colorate si mari. Se aseaza pe singurul loc neocupat, fata in fata cu un batranel care se holbeaza la el pentru urmatorii 10 kilometri. La un moment dat, punkerul se enerveaza si se rasteste la batranel: "Ce e tataie, nu ai facut nimic salbatic atunci cand erai tanar?". La care omul raspunde: "Cand eram in Marina, m-am imbatat rau de tot in Singapore si am facut sex cu un papagal. Ma gandeam ca tu esti fi-miu."

Bula face rost de o tigara cu marihuana. Iese pe balcon si o aprinde.
Trage 2-3 fumuri... NIMIC!
"Ptiu, baga-mi-as picioarele am dat si o groaza de bani pe ea si nimic."
Deodata prin fata ii trece un glob mare de foc. "Ce dracu se intampla, dau astia cu bombe?"
Mai sta si fumeaza injurand ca nu are nici un efect cand iar ii trece prin fata un glob mare de foc.
"Ce dracu'?"
Enervat stinge tigara si intra in casa?
- Pe unde ai fost mama? il intreaba maica-sa.
- Am fumat o tigara pe balcon.
- Doua zile?

| dudu2062 a răspuns:

Un naufragiat ajunge pe o insula, pe mana unor canibali. Seful tribului il intreaba:
-Ce preferi: moarte sau shubi dubi?
Naufragiatul: (sta el si se gandeshte ("ba, decat sa mor, mai bine shubi dubi")
-Shubi dubi sa fie! exclama el.
Si-l f** totzi canibalii in c**.
Peste vreo 2 saptamani povestea se repeta.
Peste alte 2 saptamani povestea se repeta.
Peste alte 2 saptamani povestea se repeta din nou.
-Ce preferi:moarte sau shubi dubi?
Naufragiatul, revoltat, spune cu hotarare:
-Moarte!
La care seful tribului:
-Te condamn la moarte prin shubi dubi!

Merge o dată un american pe o insulă cu canibali moderni.
La un moment dat ajunge la un restaurant, intră, se uită pe meniu si se hotărăste să comande niste supă de baluba, tocană de baluba, mai bea un suc de baluba, si se satură.
După un timp, il trece pi***; merge si-l intreabă pe ospătar:
-Unde pot sa ma duc sa-mi fac treburile?
-Acolo, dupa tufis, scoti baluba si te pi** !

Un rrom, un francez si un italian sunt prinsi in jungla de canibali. Seful lor ii spune francezului ca il face sapun de spalat pe maini, italianului ii spune ca il face sapun de spalat pe fata, tiganului ii spune ca il face sapun de spalat la p***... Tiganu' nervos :
-Sa fiu al dracului daca fac vreun clabuc!

Canibalii prind un rrom ,un rus si un italian si-i intreaba ce-au fost la viata lor:
Rusu'- fierar si-i taie p*** cu foarfeca de tabla;
Italianu'- tamplar si-i taie p*** cu fierastraul;
Tiganu'- halvitar !
Canibalii il intreaba:Tie ce-ti facem?
-Mi-o sugeti ca se topeste...

Dintr-un avion cuprins de flacari sar pe rand pasagerii cu parasuta exact peste un trib de canibali. Primul care ii vede este fiul capeteniei canibalilor, care fuge repede la tatal sau:
-Taticule, aterizeaza unul gras!
-Gras? Cu varza!
Dupa doua minute:
-Taticule, aterizeaza unul slab!
-Slab? La gratar!
Dupa alte doua minute:
-Taticule, taticutule!Aterizeaza o blonda sexi!Doamne, ce picioare are!
-Blonda, sexi? In coliba!
-Si mama?
-Ma-ta?! Cu orez!

O soacra cu trei gineri hotaraste sa-i puna pe toti la incercare.
In prima zi se arunca in lacul de langa casa. Sare ginerele mare si o salveaza. Seara, ginerele gaseshte in fata casei un Mertzan pe care era un bilet: "Ce-ai facut, ce primeshti. Semnat: mama soacra."
A doua zi soacra sare iar in lac si o salveaza ginerele mijlociu. Seara, ginerele gaseshte in fata casei un Harley Davidson super cu un bilet: "Ce-ai facut, ce primeshti. Semnat: mama soacra."
A treia zi soacra sare iar in lac si ginerele mic se gandeshte: "La ala mare i-o dat un Merzan, la ala mijlociu un Harley, mie sigur n-o sa-mi dea nimic. Da-o in p***a ma-sii."
Seara ginerele mic gaseste un Ferrari in fata casei cu un bilet: "Ce-ai facut, ce primeshti. Semnat: tata socru."

Un taran era la munca, dadea cu coasa. un vecin vine in fuga la el si ii spune:
-Hai repede acasa ca o murit soacra-ta!
la care taranul raspunde calm:
-Ma, intai lucrul si dupa aceea distractia.

La portile paradisului se intilnesc 2 barbati:
- De ce ai murit?
- Am murit de frig, dar tu?
- Am murit de fericire
- Adica?
- M-a sunat cineva spunind ca la mine acasa era un barbat in pat cu sotia mea. Am ajuns acasa, l-am cautat si nu l-am gasit nici in dulap, nici in gradina, nu l-am gasit si am murit de fericire!
- Bŕi, de ce nu te ai uitat in frigider?

Un american isi cumpara teren langa casa unui roman si-si construieste o vila. In curtea romanului, langa gard si cu crengile crescute mai mult in curtea am ericanului, era un nuc. Cand veni vremea sa rodeasca, nu crescu decat o nuca chear deasupra curtii americanului ...
- Cred ca e corect sa-mi dai nuca . .tu nu ai nuc!
-Sorry . .cade la mine pe teritoriu!
-Uite ce facem ... iti dau eu un shut, si apoi imi dai si tu unul! Ala care rezista mai mult . castiga nuca! da?
-Ok!
Isi ia romanul avant . si . drept cu piciorul in coaiele americanului !
-Auuch!Oh my God! ... Ohhhhh ! .Ok e randul meu !
-Lasa bah! Tzine tu nuca!

Ce e galben si merge pe sub pamant?
Un vietnamez care cauta o bomba.
Ce e galben si zboara?
UN vietnamez care a gasit-o.

Moare Bill Clinton si ajunge in iad. Ca fost sef de stat, Lucifer ii ofera sansa sa isi aleaga singur o pedeapsa. Astefel incep sa viziteze
camerele de tortura.
In prima camera era Hitler legat de un stalp iar diavolii aruncau pe el acid sulfuric. Clinton spune ca nu-i convine aceasta pedeapsa pentru ca-i prea cruda.
Lucifer ii mai da o sansa. In a doua camera era Mao intr-un cazan mare cu smoala.
Normal refuza si aceasta pedeapsa. Mai are o sansa. In a treia camera, Kenneth Starr (procurorul care a anchetat cazul Monica Lewinsky) era legat de maini picioare, iar Monica in genunchi in fata lui ii facea sex oral.
Clinton foarte fercit spune:
- Da, normal, astfel de pedeapsa imi doresc!
Lucifer:
- Monica, esti libera, ti-am gasit inlocuitor.

George W. Bush, Michael Jordan, Papa Ioan Paul al II-lea, si un Elev calatoresc cu avionul. Dintr-o data, pilotul anunta ca motorul s-a defectat si ca va trebui sa sara cu parasuta. Problema este ca exista doar 3 parasute pentru pasageri. Michael Jordan spune: "Eu sunt un baschetbalist celebru si echipa are mare nevoie de mine". Isi ia o parasuta si sare.
George W. Bush spune: "Eu sunt cel mai destept presedinte pe care l-a avut vreodata USA, eu am nevoie de o parasuta". Si sare.
Papa Ioan Paul al II-lea spune catre elev:" Eu sunt batran, poti sa iei tu parasuta, salveaza-ti viata". Elevul spune ca nu este nevoie pentru ca mai este o parasuta ramasa si pentru el. Papa: "Nu se poate, nu erau numai 4?"
Elevul:"Ba da, dar presedintele Americii a sarit cu gheozdanul meu".

- Stiti de ce au parlamentarii asa salarii mari?
- Pentru ca prostia se plateste.

Ben-Laden il suna pe George Buch si ii zice:
- Am doua vesti.una buna si alta rea. Pe care vrei s-o afli prima?
- Pe cea buna.
- Ma predau!
- Si aia rea care e?
- Vin cu avionul!

Ibig grine ce pedepseste statul roman furtul din buzunare?
Rbig grineoarece nu suporta concurentza!

Moare Ceausescu si ajunge in iad, langa ai lui. Se plimba prin iad si il vede pe Stalin ingropat in zmoala pana la brau. Mai merge el si da peste Hitler care era ingropat pana la gat. Ajunge si la tat-sau si il vede doar pana la glezne ingropat:
- Bravo, tata, te descurci bine, vad!
- Taci dracu' din gura. Nu vezi ca stau pe umerii lu' ma-ta?

Dumnezeu ii cheama la el pe Constantinescu, Iliescu si Ceausescu si le spune:
- Voi face ca poporul sa aleaga presedinte pe acela dintre voi care va face cel mai mare bine tarii. Spuneti-mi fiecare: ce veti face?
Constantinescu: Eu voi integra Romania in NATO!
Iliescu: Eu voi integra Romania in NATO si in UE!
Ceausescu: Eu voi scapa tara de mincinosii astia doi!

Un tânăr a intrat la armată. Totul mergea bine, până când i sa facut chef de f****. Se duce el la ofiter si-l roagă:
- Domnule colonel, să trăiti. Asi vrea si eu sa ma duc acasă la nevasta, că tare mi s-a făcut chef de femeie.
-Păi nu se poate, bă. Dar avem noi o solutie aici la regiment. Uite-acolo vezi un butoi cu o gaură. Du-te si bagă-ti p***-n gaură si o sa te saturi.
Zis si facut, tânărul se duce la butoi, îl foloseste precum fusese instruit si se întoarce la colonel. Colonelul îl intreabă:
- Ei, cum a fost?
- A, splendid, d-le colonel! Superb! Pot să ma duc la butoi când vreau?
-Când vrei, băiete. Dar nu miercurea.
-De ce nu si miercurea, d-le colonel, întreaba soldatul.
-Păi miercurea e rândul tau sa stai în butoi...

Un politist patrula .Vine un copil si-i zice
-Nenea politistu'!
-Da.
-Cat e ceasul!
-2:45!
-La 3 fix sa ma pupi in fund ...
Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior .
-Unde alergi asa , mai Ioane?
-Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.
-Da' e abia 2:45 , nu te grabi asa tare ca mai ai timp!

Doi politisti mergeau cu o masina de politie. Se opreste la o intersectie si se da jos din masina. Constata ca a lasat cheile in masina si sa blocat usile. Il vede pe un boschetar care stergea parbrize.
-Pustiulica cum deschid usa ca voi le aveti cu astea?
-Pai trageti asa de usa, trage pustiu nu merge.
-Pai incercati cu o sarma ca va este putin geamul deschis, faceti un rotund bagati pe siguranta si trageti.
-Bine, zice politaiu.
Mai trece ceva vreme si trece un om pe langa pustiu razand in hohote . (ce mai era pe jos). La care pustiul il intreaba de ce rade.Omu ii raspunde ca la o intersectie ii un politai care incearca sa deschida usa cu o sarma.
-Si ce e raun in asta, ca eu l-am invatat?
-Pai inautrul masini ii alt politai care il dirijeaza mai la stanga mai la dreapta si acum trage

Un politist s-a dus intr-o zi la sectie cu un pinguin. Aici seful sau l-a intrebat:
-Ce faci cu pinguinul aici? Du-l imediat la Gradina Zoologica!
Dupa un timp, seful politistului a plecat de la sectie, iar pe drum s-a intalnit cu politistul care era cu pinguinul de mana.
-Ti-am spus sa-l duci la Gradina Zoologica!
-L-am dus, iar acum mergem la teatru.