| Zorocica a întrebat:

Ce bancuri stiti?
Cele mai frumoase vor primi fundita!

Răspuns Câştigător
| Vanilliaaa a răspuns:

-Sefule, as vrea sa merg la inmormantarea soacrei mele... imi dati voie?
−Cum sa nu... Cine n-ar vrea sa participe la o asemenea festivitate?

Se duce ungurul la servici si seful il anunta :
- Ungure, imi pare rau dar trebuie sa concediem maghiarii!
- Si eu ce ma fac prietene?! Stiu! Imi iau nume romanesc si scap!
Dupa un timp, il cheama iar seful la el si'i spune ca este concediat. Ungurul :
- Ce ai cu mine sefule?! Doar mi-am schimbat numele!
- Ce vrei ma? Trebuie sa concediem si romani, ca altfel bate la ochi!

Doi ardeleni merg cu trenul.In apropiere de Cluj, Ion zice catre Gheorghe:
-Mai, Gheo, cum crezi tu ca se zice corect:Cluj sau Cluuuuuj?
-D-apai... eu cred ca Cluuuuuj.
-Da' de ce, ma?
-Da' cine dracu' te grabeste?!

Un tip tipa la nevasta lui:
-Nevasta, cine e cocosu' in casa asta?! sotia nu spune nimic...
Sotul insista:
-Nevasta, sa-mi spui tu acu' cine e cocosu' in casa asta! sotia tace
-Nevasta, n-auzi, zi cine cocosu' in casa asta!
Sotia:
-Sa vezi ce bataie iei cand iesi de sub pat!
-Hai mai, nu mai are voie omu sa glumeasca...

Într-un magazin american intră doi soţi.
- Vă rog să-mi arătaţi o cravată albastră, zice bărbatul.
- În nici un caz! intervine soţia.
- Bine, atunci arătaţi-mi una roşie.
- Nu, culoarea roşie e vulgară.
- Atunci verde! spune soţul.
- Verde? Ai înnebunit? Verdele aduce ghinion.
- Bărbatul scoate pistolul, îşi împuşcă soţia şi îi spune vânzătoarei:
- Daţi-mi o cravată neagră!

Stefan cel Mare la razboi:
-Pi cai, osteni!
La care un razes din multime:
-Si eu picai, Maria Ta!

O femeie în vîrstă spune liftierului s-o ducă la etajul 80 al hotelului. Pe parcurs, se aud tot felul de trosnituri. Albă la faţă, femeia întreabă:
- Nu schimbaţi niciodată cablurile de la ascensor?
- Ba da, răspunde liftierul, cînd se uzează.
- Şi cînd ştiţi că s-au uzat?
- Cînd se rup.

Doi proaspat casatoriti ajung de comun acord sa nu fie gelosi.Si ori de cate ori unul din ei il/o inseala sa puna in secret un bob de fasole intr-un vas iar la batrinete sa scoata vasele si sa vada cine a fost mai fidel.
Zis si facut.
Pe la 80 de ani mosu zice...
- Mai m...ere cred ca ar fi timpul sa scoatem vasele sa vad si eu de cite ori mai inselat pina scum.
- Bine, cum zici tu.
Mosu...
- Uite in vas am 7 boabe de fasole. Tu?
Baba...
- Eu am gresit mai mult. Am 18 boabe.
Mosu...
- Ei..., nu-i chiar asa mult.
Baba...
- Da, dar iti mai aduci aminte de cate ori ai mancat fasole?

La usa suna un rrom si intraba:
-Nu aveti cumva vreo vechitura de care v-ati putea lipsi?
-Stai putin s-o chem pe soaca-mea!

Garcea vrea sa invete engleza, iar mentorul ii spune: -I can't.
-Nu.Am Marlboro.

La somatolog
- Doctore cum sunt dintii mei?
- Din punctul meu de vedere, excelenti.
- Cum asa?
- Da, da. 10 sunt de scos si restul de plombat.

Un american şi un român sunt cazaţi în aceeaşi cameră, de la etajul 30 al unui hotel. A doua zi românul zace zdrobit pe asfalt. La anchetă americanul a declarat că se cunoscuseră la recepţie. Americanul declară:
-Eu am urcat cu liftul ca la noi, românul pe jos, ca la ei. Am coborât împreună la bar. Eu mi-am luat pe picioare o blondă, ca la noi, iar el o brunetă, ca la ei. Am urcat sus cu fetele. Când au venit soţii lor eu am scos pistolul, ca la noi, iar el s-a aruncat pe geam, ca la ei.

Intr-o dimineata, animalele stateau la coada in fata unei brutarii ca sa cumpere paine.
Un iepure tot vrea sa sara peste rand, dar ursul il tot trimite la locul lui, spunandu-i:
-Trebuie sa stai la rand!
-Lasa-ma sa trec!, insista totusi iepurele, incercand sa-si croiasca drum a nu stiu cata oara.Atunci, ursul il loveste si il arunca la pamant.Iepurele se ridica plin de sange si spune furios:
-Bine, daca te porti asa, atunci nu mai deschid brutaria!

Vine o fetita la mama sa si o intreaba:
- Mamico, de ce toate miresele sunt in alb?
Mama raspunde:
- Fiindca sunt fericite.
Fetita adauga:
- Atunci e clar de ce mirele e in negru.

La un concurs international al producatorilor de materiale din cauciuc au ramas in finala un american si un oltean.
Americanul ca sa se departajeze spune astfel :
- Noi producem din cauciuc bretele de pantaloni, atat de puternice incat atunci cand un om a cazut de la etajul 90, sa agatat cu bretelele de o antena de televizor de la etajul 3, s-a balansat de cateva ori si a putut fi salvat.
Olteanul:
- Onorat juriu, asta e nimica toata:
Un cetatean de la noi incaltat cu niste adidasi produsi de noi a cazut de la etajul 4.
- Cetateanul s-a facut praf, dar adidasii n-au avut nimic.

Doi prieteni se aprind intr-o discutie legata de inteligenta cainilor lor.
-Cainele meu e mai inteligent, spune primul. In fiecare dimineata, il asteapta pe baiatul cu ziarele. Ii lasa bacsis si imi aduce ziarul la pat, impreuna cu cafeaua.
-Stiu..., spune al doilea.
-Cum asa?
-Mi-a spus cainele meu...

Mătuşa îşi duce nepotul la Grădina Zoologică. Ajunşi în faţa cuştilor cu maimuţe, nepoţelul exclamă:
- Uită-te la aia, ce bine seamănă cu matale, mătuşico!
- Să ştii că e foarte nepoliticos ce ai spus!
- De ce? Doar maimuţele nu înţeleg ce vorbesc eu!

Un reprezentant Coca-Cola se duce la o biserica si auzindu-l pe preot spunand Tatal nostru ii zice:
- Parinte, parinte...am si eu o rugaminte.
- Spune fiule!
- Va ofer 5000 de Euro daca in loc de "Painea noastra cea de toate zilele", spuneti "Coca-Cola noastra cea de toate zilele".
- Du-te domnule de aici! Sa nu aud!
- Bine.cred ca e prea putin. Ofer 10000 de Euro.
- Mai omule! Sa ne intelegem! Du-te cu banii tai.ca ma vede Dumnezeu!
- Bine, atunci 20000 de Euro! Ultima oferta!
- Pleaca de aici cu tot cu banii tai ca nu stiu ce-ti fac.
Omu pleaca. la un moment dat se reazama de-un gard si isi zice:
- Ma. daca n-a vrut 20000 de Euro, oare cat o fi platit ala cu painea?

Gasesti mai multe bancuri pe:http://www.mioritice.com
Sper ca te'am ajutat;)

7 răspunsuri:
| rockelle75 a răspuns:

James Bond in Rusia la bar:
-I'm Bond, James Bond.
si barmanul:
-Ai em gay, serghei laughing

| Blackwoman27 a răspuns:

Mandro daca un picor de al tau ar fi Anul Nou si celalalt Craciunul ma lasi sa te vizitez intre sarbatori?laughinglaughing

| Dragosgan a răspuns:

Http://andreileca78.wordpress.com/bancuri/
intra aici, sunt foarte multe bancuri.

| Leon a răspuns:

Doi romani in Anglia dupa un cutremur:
-How zguduiudu?
-Thencuiesc very much!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai o duzina:http://bancuri.pufulete.ro/ sau intra pe:
http://www.clopotel.ro/
http://bancuri.ro/
Ffufunfundfunda cca mma ppipispish ppe mmiminmine.: :) :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti bancuri foarte bune si pe http://www.yeti.ro

| Vulpe_3702 a răspuns:

-1

La scoala profesoara ii spune lui Bula sa mearga la ea dupa ora 6.
Se duce el dupa ora 6 la ea, insa cumpara o gaina inainte, sa i-o dea cadou. Ajunge la ea, ea il invita inauntru si la scurt timp se aude un zgomot pe hol. Profesoara ii spune sa se ascunda in dulap, ca a venit sotul ei. In dulap mai era un om pe care Bula il intreaba:
- Nene, vrei sa cumperi o gaina?
- Nu, lasa-ma in pace!
- Daca nu cumperi gaina, o sa tip!
- Bine, bine. O cumpar, numai nu tipa.
Cumpara omul gaina si dupa un timp Bula i-o cere inapoi.
-Cum sa ti-o dau inapoi daca am cumparat-o?
- Daca nu mi-o dai, o sa tip!
-Bine, ia-o, numai sa nu tipi.
Face cu el aceeasi "afacere" inca de cateva ori, dupa care adoarme. Dimineata il trezeste profa, il scoate din dulap si il trimite acasa. Ajunge acasa, dupa o vreme soseste si taica-su, iar Bula il intreaba:
- Tata, nu vrei sa cumperi o gaina?
- Lasa-ma Bula, ca aseara am mai cumparat vreo cinci.