| adi a întrebat:

Ce faci cand se opreste energia electrica si nu ai baterie nici la telefon nici la laptop?

Răspuns Câştigător
| afrodita17 a răspuns:

Pai...ma uit putin la tavan... dupa care ma oftic...si ma apuc sa caut o lumanare sa pot citi vreun roman ceva...si dupa aia observ ca vine curentul si realizez ca s-ar putea sa termin de citit cartea tocmai la urmatoarea pana de curent.winking

27 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Exista un aparat in comert, costa cam 100 lei, care este conectat permanent la PC, iar in mometul intreruperii curentului electric el mai functioneaza 10 minute, nu stiu cum se cheama dar pe el este scris RPC, nu am specialistul acasa ca sa-ti spun exact cum se numeste.

| RamonaMn a răspuns:

Apelez la calculator tongue

Nu m`a facut mama cu laptop`ul in brate.smug

| juniper a răspuns:

Te ascunzi sub pat

| maryana5 a răspuns:

Spui asa "Mami! o vreau pe Mami! crying "
succes

xoxooo, mary peace sign

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ma conformez situatiei. Nu imi stric eu mandrie de ten si de nervi pentru atata lucru. Nervii mei "ieste" scumpi, dom'le!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Treci la repertoriul cu injuraturi, electrica si toti sfintii ei, ma-ntelegi? pac-pac!

| borsec a răspuns:

Astept sa vina curentul sau plec in oras ca nu imi place sa astept prea mult.

| Bianca26bb a răspuns:

Pooi... sa fim sinceri, daca ne-am da cu fundu de pamant, ar fi inutil. Mai bine tipam laughing
Aprinzi o lumanare, astepti sa-si "revina" curentul. Pana atunci mai suni si tu prieten, sa nu te plicty.

| mircea a răspuns:

Dai marunt din buze?

| JustMeFlory a răspuns:

Poi incearca sa gadili becu'! poate cine stie...se gadila aia de la renellaughinglaughingsi le spui sa dea drumulla curent ca ai un film bun de vazutsmug

| dulshe a răspuns:

Cel mai bine e sa aprinzi o lumanare(daca este noapte si nu vezi) daca este zi, as citi o carte sau o revista interesanta,

| mikiscence a răspuns:

Sa inteleg ca ti-e frica de intuneric sau nu rezisti fara calculator si telefon? stai linistit ca asta e ultima problema a omenirii... aprinde o lumanare si mediteazalaughing

| Cryss a răspuns:

Pai te dai cu capu' de pereti 10 minute laughing... E nasol. nu stiu ceri telefonul altcuiva thinking

| gabimaris a răspuns:

Daca vrei sa folosesti vreunul din aparatele mentionate de tine esti trist pentru ca nu o poti face (fara generator), dar daca viata ta nu se invarte in jurul lor atata vreme cat lipseste curentul nu-i nicio problema, este momentul sa apelezi la alte surse de lumina daca ai nevoie (lumanare, lanterna), iar daca nu ai nevoie neaparat de lumina poti sa alergi repede spre perna pentru ca trebuie sa profiti de timpul pe care il ai fara mijloace care ar fi putut sa-ti perturbe somnul!

| prettyodd a răspuns:

Aprind o lumanare puppy dog eyes

| vio a răspuns:

Aprinzi lumanarea...laughing

| madonica a răspuns:

Ma uit pe geam ca sa vad care din ei injura iar eu ii intarat la maxim pana suna la Enel vb numai injurii iar in cateva momente totul se rezolva eu sunt multumita ia vecinu fericit ca a fost cat se poate de Barbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am generator, dar imi e frica sa bag pc-ul la el, lucrurile astea se intampla rar dar si cand se intampla ma dau cu capu de pereti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caut o lanternarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bag in pat sau plec afara la o tigara daca e noapte smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista incarcatoare solare (costa o avere, dar na confortul costa), de asemenea exista incarcatoare de masina.Aici m-am referit la telefonul mobil.
Pentru calculator/notebook, poti folosi un UPS.

| diavolitza a răspuns:

Ma arunc in bratele primei persoane intalnite si lesin

| gherghe_9739 a răspuns:

Deschizi toate geamurile sa se faca curent si dupa aceea mergi la farmacie sa cumperi aspirine.

| geo1 a răspuns:

Biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip

| ivan_8325 a răspuns:

Te-ai ars. laughing plateste facturile la timp rolling on the floor

| yonutz_6326 a răspuns:

Am generator

| DekarSinBoys a răspuns:

Incep si sufar laughing