| neUtilizator a întrebat:

Ce farse la telefon ati facut?

Răspuns Câştigător
| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a răspuns:

Sunam si ceream reteta pentru sarmale. O femeie chiar mi-a dat-o.

19 răspunsuri:
| Reew a răspuns:

Odata eram la Mc cu cea mai buna prietena a mea si niste colegi au incercat sa ne faca o farsa la telefon, dar nu au reusit si noi am vrut si noi sa le facem o farsa si i-am sunat cu secret si le-am spus ca suntem draq si ca-i asteptam si ca le-am pregatit cazanul cu lava si o camera tocmai pe meritul vietii lor, un pat cu.cuie si tot asa.

Am mai facut o farsa cu varamea vara asta, am sunat o fata de la noi de la tara si ii ziceam ca suntem de la spitalul unde s-a nascut ea si ca ne trebuie costumul ei de nastere(adica pielea), iar fata asta ne-a recunoscut si cand ne-am intalnit cu ea am avut noroc ca ea era usor de dus de nas si chiar poate prostuta big grin.

| SalutTpu a răspuns:

Pai chiar daca nu e o farsa. M-a sunat un nr gresit si la sfarsit i-am zis pofta buna.

| Codruta a răspuns:

Pai am sunat la un nr ne-am prefacut ca suntem de la Orange si i-am zis ca daca in urmatoarele 20 de minute il suna cineva sa nu raspunda pentru ca acel om care suna va fi electrocutat si chiar credeau rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Am avut un prieten care tot suna la numere necunoscute.
Intr`o zi a sunat la un nr fix si a rasp o babalaughing
Ia zis ca ii de la RDS si ca daca nu isi taie firul din spatele telefonului o sa ii vina factura nu stiu cate milioanelaughing
Saraca baba, atat a zapacit`o pana cand baba si-a taiat firullaughingrolling on the floor.
O saptamana intreaga am tot ras
laughingrolling on the floor
Pff.si acum cand imi aduc amintelaughingrolling on the floor

| BabalGam a răspuns:

... 1. alo d-na Buca? d-nul Buca este acasa? Vroiam sa vad daca e tot curul e in acasa rolling on the floor

| DaftPunk a răspuns:

1. Buna noaptea! aveti cumva o rata rasucita?(a inceput ala sa injure)
2. bunate mai gadila la subrat?
3. buna dimineata ati putut sa va taiati parul de pe limba?

| DracusorImpielitat a răspuns:

Suno pe asta si bateti joc de ea. 0748628707

| florynnaa a răspuns:

La multe.laughing am sunat la :''alo! familia undita? ati prins vreun peste?laughing''
sau:''alo? familia buca? sa ma pupati in fund''laughing
sau...''de ce m-ai inselat? nesimtitule! stau si plang si ma gandesc la tine! atatia ani am petrecut!rolling on the floor'' multe...laughing:*

| Anonimusus a răspuns:

Multe... 1. Alo familia porcescu?-nu.-ma scuzati, am gresit cocinatongue
2. buna ziua, va merge frigiderul?-da-at. fugiti dupa el sa nu-l pierdeti.

| kymy a răspuns:

Alo? familia gaina? scuzatima am gresit cotetu

sau alo? familia pornache? a vedeti ca sotia sau sotu dumneavoastra sia vandut organele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce imi suni nevasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti o baba congelata in frigider?

| AngelHugz a răspuns:

Pai uite cateva :
- Suna la un magazin / fastfood si incepe sa le critici meniul, mancarea respectiv, conditiile de acolo. Comenteaza la adresa meselor si a mancarii si plange-te cat de mult trebuie sa astepti ca sa fii servita cu ceva.
- Cauta pe strada anunturi! ( gen : caut vanzator, vand telefon etc. ) Noteaza-ti numarul de contact undeva. Suna si spune ca ii dai o noapte pentru ca sa-ti vanda telefonul sau ca il cumperi cu doi lei. La angajari poti spune ca iti doresti un job in care sa lucrezi maxim o ora pe zi, in care ia voie sa porti fuste mini si in care ai voie sa te iei la bataie cu clientii daca se intampla ceva
- Suna la un numar intamplator. Aici ai mai multe variante :
a) Daca raspunde un barbat ( de preferabil ) intreaba-l de ce te-a parasit, te-a mai lasat si insarcinata, spune-i ca-l vei urmari tota viata daca nu se intoarce inapoi la tine
b ) Intreaba daca e familia [ Popescu sa zicem ]. Daca spune ca nu ( evident ca va spune nu, ar fi prea mare coincidenta ca familia sa se numeasca asa) insista ca ai sunat la numarul corect si ca de fapt nimeni nu vrea sa vorbeasca cu tine, de aceea neaga si te refuza
c) Spune ca scrii carti ( esti incepator ) si iti doresti sa faci un o sondaj referitor la parerea oamenilor despre toalete : Folositoare sau puturoase? Vezi ce iti raspund
d) Intreaba oamenii diferite chestii :
1) Ce marca de tigari va place mai mult?
2) Ce parere aveti daca la 10 pachete de Dero ( :O ) primiti inca jumatate gratis?
3) Ati putea rezista fara YahooM?

etc.

e) Suna intamplator si fa,, reclama " la campania ta, spunand :
1) Sprijiniti acum homosexuali! Daca dai vot noi te premiem cu un IPhone.
2) YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! s.a.m.d
f) Suna la oamenii si spune-le ca au castigat tot felul de premii / chestii si sa vina dupa ele la adresa : [ spune o adresa ] ( e o farsa clasica )
g) Suna la oameni si spune asa ( cu o voce de baba ) : Mama, ai zis ca vii sa-mi tai lemnele! Nu venisi! Si amu is nevoita si stau singura in frigu'!
h) La fel ca si la farsa de mai sus, poti spune :
,, Ba, o zis tac-tu' ca vine sa-mi repare caruta! Ia da-mi-l cata la telefon! "
- Suna la numerele prostituatelor de pe net ( merge si la site-uri matrimoniale ) si spune-le ca le platesti cu 1 leu pe noapte

Uite mai am cateva :

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat

La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva.

Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat")

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Repeta ce zice el/ea

Apasa pe tastele telefonului si spune-i sa inceteze sa faca asta (sa apese pe taste)

Elimina verbele din replicile tale

Suna, intreaba-i ce numar are, inchide si suna iar si intreaba-l din nou.

| lipskissmiss a răspuns:

Daca vreti sa faceti farse puteti sa sunati la 0730951152

| love_3252 a răspuns:

Daca raspundeti la telefon in urmatoarele 24 de ore cel care va suna va fi electrosutat rolling on the floor))

| andreeaparaschiv a răspuns:

Suna
tu:aloo primiti comenzi?
el/ea:da.
tu:CULCAT! happy

| Cosmy555 a răspuns:

Alo? familia branza? a...ma scuzati.alo? familia branza? of doamne! oamenii din ziua de azi!rolling on the floor

| Munteanu_Ionut_1995_JPdc a răspuns:

Sunati nr asta si faceti cate farse vreti 0745012508