| HeartBeat_5869 a întrebat:

Ce glume, farse ati facut la scoala?[profesorilor, colegilor] Sau ce nebunii faceti prin >ore?:laughing Cel mai tare raspuns primeste fundita!love struck

Răspuns Câştigător
| Xonia a răspuns:

Profu de chimie sa asezat in iaurt si nu a simntit, iar cand s-a ridicat am inceput toti sa radem si el nu stia de ce.Cand i-am spus s-a suparat si a plecat.Tot el, dar la alta ora de a lui sa asezat in spatele meu si era guma pe banca si i sa lipit de mana

Profei de engleza i s-a rupt fusta

Profei de tehno i-au dat cu buretele in fata si s-a dus la director.

Un geam de termopan spart.Inca nu se stie cine(upsss eu am fost)

Si muuulte muuuulte altele:dNe cerem voie unul dupa altul la wc.La ora de istorie avem unu` batran si cam prostanac si ne lasa la baie.Si neam cerut voie la baie pe rand, pana mai ramasesera 3 copii in clasa, restul erau pe hol"cica"la baie.

COlegul meu de banca a zis ca ia picat pixul si eu aveam adidasi in picioare cu siret.Si sa aplecat si eu eram atenta la lectie si mia desfacut sireturile si ma legat de bancalaughing
Ce m-am batut cu el dupa ce m-am dezlegatlaughing
Si multe altelelaughing

9 răspunsuri:
| Minty a răspuns:

Noi avem un prof batran [ mai chiorhee hee))] si odata am imbracat un scaun in haine si profu nu si-a dat seama pana cand a mers sa-i dea jos sapca din cap caci a tot strigat la el (fara sa stie ca nu avea cum sa-si dea sapca jos) Noi eram pe jos [de raslaughing))] pana s-a lamurit si profulaughing)).

| Xonia a răspuns:

La profesoara de desen(e tanara, noua iar noi suntem cls 8)si o mai luam la misto.
Pe la si 40 strigam:pauzaaa si iesim toti in fuga pe hollaughingprima data s-a speriat, nu stia unde ne ducemlaughingsi noi fugeam si ea saraca statea si nu stia ce sa facalaughing

| mary a răspuns:

Pai avem o profa noua de istorie (moldoveanca-are o guraaaa...) iar in prima ora ne-a dat test. oricum noi n-am facut nimic in testul ala dar nu asta e ideea. la sfarsit ne-a tinut un discurs despre machiajul nostru (al fetelor ). majoritatea era data doar cu rimel si putin fond de ten.

ora urmatoare toate fetele s-au dat cu luciu de buze intr-un roz strident. cand a venit aia in clasa a facut o fata... dar apoi n-a zis nimic vazand ca e in minoritate. laughing

la ora de muzica se ia baietii de profa:" haideti doamna... o facem si noi?" si rade ca vak

| amalia_9143 a răspuns:

Iam pus lipici la profa de idsorie pe perna de pe scaun(ca aveam perna pe scaunul de la catedra) si s-a ridicat sa scrie la tablais-a ridicat cu tot cu perna a fost super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am dat la profesoru de istorie sa bea alcool a baut sa imbatat si ne-a pus 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa avem un dulap cu sertare care se inlatura. ce`i veni unui coleg...sa se bage in dulap, sa inchida usile si sa astepte pana vine profu la ora. Noi cumninti in banca.ne feream sa nu radem ca sa nu isi dea seama profu...la care tipu din dulap facea sunete gen fantoma si cand a venit randul lui la catalog a strigat din dulap : "prezent!" laughing

Vara nu poti sa iesi in curtea liceului ca te trezesti cu o punga cu apa in cap sau chiar cu o galeata de apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii fac farse lu profa si fac misto de ea!:Xlove strucklove struck si radem de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi avem o profa de romana cam batranica, cam foarte.Si are niste ochelari...Si i-am pus pe scaun un jeleu in forma de gandac.
daca nu era sa faca infarct!

I-am dat lu' Prodea(asa il cheama pe profu de isto), cu iaurtu'-ncap. Nici acum, peste aproape un an nu stim cine a aruncat iaurtu'.

Spargeam baloane de guma in ora de muzica.

La ora de franca(avem ceva pe profa) ea nu suporta sa auda cum zangane pixurile.Si colegamiu zanganea pixu' si la dat afara. Dupa el mormal ca urmam eu.Eu bateam cu unghiile in banca.ma dat si pe mine!

| Geanina1895 a răspuns:

Paii ce imi amintesc eu din generalathinking
in clasa a 6-a un coleg s-a ascuns DUPA dulap in ora de engleza
profa era cam sillylaughing
si cand a intrat incepe el sa bata in dulap, era ascuns dupa niste harti, si zicea :"Doamna profesoaraaa m-au inchis in dulap si nu am aer si diriga a plecat cu cheile"
profa era disperataa sa mearga de acum la director sa ia cheile ca se sufoca si a zis colegu ala ca cica era claustrofoblaughing)
Doamne nu pot sa ii uit nici acum fata profei.

sau se ascundeau in dulap in timpul oreilaughing sau in prima ora tin minte cand aveam biologia 2 colegi erau rupti de somn si s-au dus dupa dupal au pus niste geci pe jos si s-au pus sa se culcelaughing) da s-a prins profu si ia scos.

sau acum la liceulaughing chiar vinerea trecutalaughing eram obraznici si a zis profu ca daca mai vorbim sau tipam ne preda si noi am continuat si el a zis "cartile si caietele pe banca deschideti caietele si incepeti sa scrieti..." si am inceput noi sa cantam un colind imediat dupa ce a zis asta fara sa zicem nimic asa din seninlaughing) si dupa ce am terminat ne-a zis" bine acum hai sa scriem" si am inceput sa cantam 20 de minute incontinuu pana s-a sunatlaughing)