| skiziiskiz a întrebat:

Ce inseamna sa fi cu cineva "cea mai buna prietena/cel mai bun prieten"... cea mai frumoasa descriere/explicatie primeste ~~funda~~ :*

Răspuns Câştigător
| kiky278 a răspuns:

Sa ai un bun prieten e ca si cum ai avea un al doilea suflet.Prietenul tau cel mai bun este o persoana aproape, care iti seamana. Ea iti este mereu alaturi si la bine si la rau, cand tu plangi si ea plange, cand tu razi si ea rade.Este persoana care te accepta asa cum esti si care te crede perfect.Este persoana care iti poate tine secretele si daca va certati nu ti le va spune.este persoana care va suferi daca tu o vei lasa.

Si cel mai important este persoana care stii ca iti este ca jumate din corpul tau!

2 răspunsuri:
| Woofy a răspuns:

O prietenie nu se descrie in cuvintehappy

| SalutTpu a răspuns:

Cea mai buna prietena iti este aproape chiar daca nu iti dai seama, iti este ca o sora, simti ca poti sa ii spui orice. Iar daca chiar iti este prieten/a, atunci cand (sa presupunem) pleci/te muti, inca mai tine legatura si tine iar la,, despartire'' ii cade macar o lacrima.

Concluzie : O/Un cea/cel mai bun/a prieten/a e greu de gasit.