| Frunziix3 a întrebat:

Ce merge dimineata in patru picioare, dupa-masa in doua si seara in trei?

Răspuns Câştigător
| EvangelineDS a răspuns:

Dimineata bebelusul
dupa-masa tanaru' [adolescentu spune-i cum vrei tu ]
seara batranu +bastonul

7 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Fratimiu când e beat rupt.
Aşa: Dimineaţa: bea un jack daniels, cade'n 4 labe.
După Amiaza: işi revine din starea de mahmureală
Seara: Tot fratimiu bea un jack daniels şi face pe jonglerul.

| Deny1333 a răspuns:

Aşa mergea străbunică-mea, păcat că a murit. thinking

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Cred ca sora-mea...

| Wilder a răspuns:

Măta

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pai daca printr-o tranzitie [bla bla bla ] ne gandim ca ziua substituie viata omului in contextul dat asa ca un om normal dimineata [adica perioada in care el isi dezvolta capacitatea de a merge, de a se misca ] merge de-a buselea. adica in 4 picioare
iar apoi dupa-masa [adica in tinerete ] perioada in care omul munceste si incerca sa supravietuiasca e nevoie sa mearga in 2 picioare
iar seara [adica batranetea] perioada in care omul se linisteste trupeste si spiritual doar ca in timp ce el a muncit in timpul tineretii picioarele lui au obosit si are nevoie de al treilea picior adica de un baston de aici se explica al treilea picior. laughing mooamaaa ce filozoafa m-am facut! cred ca profa de filozofie se roteste in mormant...

Si da stiu ce categorie elaughing... dar nu m-am putut abtine D:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proteza lu` bunicu

| AlexDamacus a răspuns:

Bebelusul,oamenii pana in 60 de ani, batranii cu bastoanele. Funda?