| Anhi a întrebat:

Ghicitoare: Ce merge dimineata in patru picioare, la pranz in doua, si seara in trei?

19 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai, as zice ca omul... dar n-are rost fiindca deja au zis toti asta.

| ImmortalQueen a răspuns:

Omul. cand e mic, restul si cand e batran cu batul ala cum se cheama?laughing

| BruneTTe a răspuns:

Omul.

| Muhteşem a răspuns:

Omul!Patru picioare cand e mic pentru ca merge taras,2 picioare cand e mai mare si trei picioare la batranete,deoarece are si baston!

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Nu stiulaughing

| Florinaa14 a răspuns:

Omul,in cele trei etape ale vietii:cand esti mic,mergi deabusilea si in maini si in picioare,cand esti adult, in doua, iar cand esti batran si cu bastonul cred?

| SăcsyLlamă a răspuns:

Omul.

| Schmuky a răspuns:

Omul

| DanyBv a răspuns:

Omul.Dimineata merge in patru picioare pentru ca e bebelus, la pranz merge in doua picioare pentru ca e tanar, iar seara in trei pentru ca este batran si are nevoie de baston.

| DعeutZa a răspuns:

Omultongue

| SimonaSymo a răspuns:

Omul.
Cand e mic merge in,, patru picioare,, (de-a busilea)
Apoi in doua picioare.(cand invata sa mearga)
Cand e batran in trei. Al treilea,, picior,, este bastonul.
Funda?

| Horanhugsme a răspuns:

In patru picioare :bebelusii
in doua picioare:oamenii
in trei picioare:batranii pentru ca au baston

| Felicitari a răspuns:

OMul

| JustOneGirl a răspuns:

Omul... dimineata cand se naste merge in 4 la pranza( cand e matur ) merge in 2 si seara (cand e in varsta ) merge in 2 picioare si +bastonul cre il ajuta sa mearga...

| Anhi explică:

Hai ca v-ati prins toti la asta rolling on the floor)))) da scot alta... va vad eu atunci rolling on the floor)))))))))

| XtroXtraterrestrial a răspuns:

Omul-Dimineata se intinde=>"4 picioare"
La pranz-este pe afara si sta pe 2
Seara-in 3-este vorbat despre barbat(i se scoala)

Acesta este raspunsul

| Lory33_1130 a răspuns:

OMUL.Cand e mic merge de-a busilea (in partu picioare), cand credte merge in doua picioare iar cand imbatraneste al treilea picior este bastonul.