| cerculetezburatoare a întrebat:

Ce parere aveti despre Justin Bieber? (fara certuri si injurii! toti avem dreptul la opiniehee hee

17 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Hmm... păi ce să spun... e drăguţ, mie personal înainte să aflu de el că numai de la colege am aflat de fenomenul Justin Bieber am crezut că melodia aia "Baby", la început cu acel "Ohhh, ohhh, ohhhh" am crezut că vocea e a unei fete straight face. Habar n-am cum a ajuns celebru, dar nu asta contează. Nu mă număr printre faniii lui înfocaţi din România.
Chiar m-am uitat zilele trecute la videoclipul lui, cel cu piesa "Baby", şi am făcut o comparaţie între piesa lui şi cea a lui Lady Gaga şi am văzut că cea a lui J. B. are mai multe vizualizări faţă de piesa lui Lady Gaga, cea cu "Bad Romance" straight face. Adică... el e doar un puşti şi Lady Gaga e deja femeie matură...
Nu am nimic cu elhee hee. Şi mie sincer mi-ar plăcea să am şi eu ce are şi el laughing.

| Roby67 a răspuns:

Parerea mea este ca se potriveste si el si intrebarea la categoria la care ai pus-o.

| Marynna a răspuns:

Nu mi se pare cine stie ce de capul lui.Cand l-am vazut prima data nu ii dadeam mai mult de 12-13 ani...cand am auzit ca are 16:O nu mi-a venit sa cred...adica eu sunt in clasa a7a si colegii mei au vocea foarte groasa, el o are tot de copil, iar trasaturile sunt tot de copil.
Cum canta...nu prea ma dau in vant dupa ce canta el.Stiu ca melodia LOVE ME este a celor de la THE CARDIGANS(lovefool)

| pengu a răspuns:

Buna
eu cred ca are o voce ok, desi nu il ascult (decat ocazional), ceea ce cred i-a deranjat pe multi este modul in care a fost promovat (ca si multe alte vedete "nou-nascute"), cred ca s-a exagerat in privinta asta... dar in rest e ok happy

| Laurici :x a răspuns:

Din punctul meu de vedere J. B este un cantaret obisnuit, nu este iesit din comun! mai are de mancat pana sa ajunga precum Shakira, Maddona, Michael J. [odihneasca-se in pace]. Nu am nimic personal, dar cum am mai sp mai sus mai are de mancat! Iar atribuirea de "fenomen" este incorecta, este un artist ca orisicare artist! are o voce superba, dar mai are de muncit! imi plac melodiile lui, iar cei ce il injura si il desconsidera nu au dreptul sa faca asta, desi, cum spui tu, toti avem dreptul la opinie, aceasta opinie trebuie sa fie argumentata si decenta prin limbaj! pa! te-am pupat:*

| Диана a răspuns:

La inceput nu aveam nimic cu el, dar dupa ce am vazut peste tot numai numele lui, m-au apucat toti dracii! laughing
Prin reviste, la tv, pe toate site-urile... oh go on
Si sa uitam nici de fanele de 10 ani disperate dupa el...
Si nici nu-mi place cum canta. happy
Bieber sucks! (acum puteti sa-mi dati stupid) laughing

| Fifylici a răspuns:

Pai da, oricine are dreptul la opinie asa cum spui tu.Sincer pe mine nu ma afecteaza absolut de tot "fenomenul" J.B.Il consider un tip ca orice alt tip, are si voce spre deosebire de astia dela noi care polueaza fonic[gen Roxi manelista sau Sexy Braileanca]. Cand am auzit prima data la tv melodia baby sa stii ca chiar mi-a placut desi pentru cateva minute puneam pariu ca e fata[e cam feminin dar asta nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni]. Omu daca a ajuns sa fie apreciat pentru ceea ce face si canta si are f multi fani foarte bine, ma bucur pentru asta macar stie sa se afirme.
Cei care se i-au de viata lui nu stiu cum se se bage aiurea in seama[luati aminte nu generalizez asta]. Fanii sau mai degraba fanele infocate care pun intrebari despre el care este id-ul lui sau stiu si eu pe ce profile de socializare are el cont fac asta fiindca nimeni nu le explica asa cum trebuie ca vedetele nu au timp de asa ceva, iar cei care o fac pe site le dau peste nas ca toata lumea s-a saturat de el si ca este nu stiu cum si iti dai seama ca celor care pus intrebarea nu le vin bine si se simt prost, majoritatea fanilor sunt sub 16 ani asa ca reactia lor mi se pare destul de normala.
Sfatul meu pentru toti useri:dragii mei daca inca mai tineti cont de politica site-ului faceti-o cu respect, daca aveti rabdare si vointa sa ajuta-i cu niste explicatii un adolcent infocat J. B faceti-o cu rabdare si fara misto asa mi se pare cel mai corect fata de toti.
Gusturile nu se dicuta si cu asta am spus tot!
Pa, Pa

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Mda, parerea mea este ca este dragut, frumos; x
Desi, este un pic feminina, are o voce destul de okwinking

| Deea_7266 a răspuns:

Da mie imi place cum canta are foce frumoasa dar ca in videoclipuri are multe remixuri la ea eu zic ca vocea lui naturala e mai matura si suna mai bine.Si legat de ce au zis unii scuze ca scriu dar cum adica el nu se straduieste sa creasca? Nu inteleg cum vine asta? Nici eu nu m-am sraduit ca la 15 ani cat am 1.65.Eu zic ca e ok tipu si ca are voce buna!

| MeGhosta a răspuns:

Este dragut.frumos.mereu zic "da`l in puii mei de mucos" dar cand il vad la vreo emisiune etc ma inmoi rolling on the floor are o voce buna. dar daca nu ar mai face melodii de dragoste etc chatterbox ar fi foarte adoratwinking mai adorat ca si acum [JB ahalove struck]

| Dania Meitoiu a răspuns:

E dragut si are o voce buna. Nu il ador, dar nici nu il urasc.

| lovenotsex a răspuns:

Nimic.Singurul care il apreciez este ca a ajuns sa cante cu artisti, consacrati, ce altii n-au ajuns si au ani de cariera.Bv lui.In rest n-am ce comenta fiecare cu gusturile lui:ca aspect sau voce...

| roksy a răspuns:

sincer prima data cand l am vazut nici nu am zis ca e asa mare imi dadea impresia ca e un copil de vreo 13 ani nust mi se plare ff copilaros nu e maturizat la trasaturi

| AlndChocolate a răspuns:

Despre JB... mie chiar imi place cum canta, dar nu este genul meu.prefer alt gen de muzica happy

| daydreamerbeliever a răspuns:

Mie nu prea imi place de el canta destul de bine dar mi se pare ca se straduieste prea mult sa creasca... tu ce crezi?:p

| Anonim_6928 a răspuns:

Un tip cu o voce deosebita, nu prea il inghit eu pe el dar pana la urma nu poti judeca o persoana dupa imiagini...Este simpatic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place muzica lui dar el nu... daca nu ar avea freza aia nu sar uita nimeni la el