| RenataG a întrebat:

Ce superstitii sunt cand te mananca ochiul stang sau drept?

Răspuns Câştigător
| emima a răspuns:

Cand te mananca ochiul drept e ca vezi pe cineva si ochiul stang ca plangi Eu asa am auzit, dar nu cred ij ele.

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Daca te freci la ochi, ca te mananca, inseamna ca vezi pe cineva drag".

| Bubiko a răspuns:

Daca te mancanca ochiul stang inseamna ca o sa vezi un baiat frumos.
Daca te mananca ochiul drespt inseamna ca o sa vezi o fata frumoasa.

| ionik_1763 a răspuns:

Inseamna ca poate ai conjunctivitalaughing

| anika33 a răspuns:

Orice ochi te-ar manca, stangul sau dreptul.inseamna ca vezi pe cineva happy
fundita?

| mon@29 a răspuns:

Te certi ca cineva sau se intampla ceva rau. e bine sa nu spui ca te manca

| Catalinna a răspuns:

Ochiul stang:bucurie
ochiul drept: ins ca o sa plangibig grin

| ali_4445 a răspuns:

Nu cred ca e vreo superstitie happynu ar existahappy

| qBlackWingsq a răspuns:

Ochul stang: inseamna ca vezi un baiat frumos kiss
Ochiul drept :inseamna ca vezi o fata frumoasa kiss

| Alina_2413 a răspuns:

Stiu ca daca te maninka okiul drept o sa ai o fericire...
(paremise asta merge)

| Linistee a răspuns:

Si candd Te mananca Pizda se zice Ca esti Ne ****aalaughing) Ca sa Nu maii Intrebiiilaughing

| Positive_Dennis_1992 a răspuns:

Stangu verzi persoana rea dreptu persoana draga cool