| anonim_4396 a întrebat:

Ieri si azi mi s-a zbatut ochiul stang intr-una si e prima data cand mi se zbate 2 zile la rand.Am auzit ca daca ti se zbate ochiul stang e ghinion si daca ti se zbate ochiul drept e cu noroc.Asa este? happy Ar trebui sa cred in superstitii? Trebuie insa, sa spun ca azi nu am avut o zi asa buna. straight face

7 răspunsuri:
| GothicTiamat a răspuns:

Ori ai lipsa de calciu ori ai alergie la ceva anume, farduri, lotiuni de machiante etc. Sau e vorba de stres

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Superstitiile sunt pentru naivi; nu ai de ce sa te temi, nu le da importanta, sunt niste nimicuri!

| Kiddx3 a răspuns:

Pai daca ti.e frica ca ti se zbate ochiul. Poate ai stat prea mult la pc sau nu ai dormit destul.Incearca chestia cu castravetii... Pune la racit niste felii de castraveti in frigider si lasa'i sa se raceasca si pune peste ochi. Poate se mai relaxeazawinking. Cat despre superstitii.Nu stiu ce sa zic.Eu una nu prea cred in ele straight face. Adica D-zeu stie tot ce se intampla si superstitiile vin de la cel rau...Nu stiu. Depinde de credinta fiecaruia xD. Sper ca te.am ajutat ^^.

| timidd a răspuns:

Daaaaa trebuie sa creziii in superstitii inchidete in casa pune zavorul si ascundete sub pat hahaahahah Doamneeee murimmmm

| Brigitta96 a răspuns:

Totul depinde de subconstientul tau.De exemplu, daca crezi in superstitii ele se indeplinesc deoarece in subconstientul tau orice s-ar intampla o sa spui ca ii din cauza acelei superstitii.Sa-ti dau un exemplu: de exemplu cand fac ceva bine si spun ca eu inca nu am gresit si in clipa urmatoare gresesc.Tot asa ii si cu superstitiile.Tu hotarasti daca le dai importanta sau nu. Poti sa ai o zi nu tocmai buna si daca nu ti se zbate ochiul.