| andreea_7730 a întrebat:

Ce trebuie sa faca un om pentru a fi respectat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respectand pe altii te respecti pe tine insuti.

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Hmm.cica sa respecte...si stii de ce in antichitate un conducator prefera sa fie considerat aspru decat iubit? ~iubirea tradeaza.frica niciodata!~...cred ca de la asta putem sa tragem niste concluzii.happy

| psiholoaga a răspuns:

Sa existe. E suficient sa respecti pe cineva pentru simplul fapt ca este o fiinta. Si nu e valabil doar pentru oameni, ci si pentru plante, animale etc.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa fie cinstit, sa-i respecte pe cei din jur, sa fie marinimos, sa munceasca si sa faca cinste locului de munca, sa fie drept si moral, sa iubeasca oamenii.

daniela
| daniela a răspuns:

Sa respecte la randul lui pe cei din jur

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Respectul este ceva care se castiga. Este rezultatul felului in care te porti. Daca te respecti pe tine insuti, respecti pe cei din jur, iti controlezi gesturile si actiunile tale nu aduc atingere demnitatii celorlalti, cu siguranta te vei bucura de respectul semenilor.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In primul rand sa respecte - parerea mea.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa respecte si el la randul lui pe altii

| Teardrop:] a răspuns:

Sa fie cinstit..sa respecte la randul lui pe ceilalti..si sa stie sa se poarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să se respecte pe el însuși, apoi pe cei din jur ca să fie și el respectat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa respecte pe cei din jur, si la randul lui sa faca fapte demne de respectul celorlalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se respecte pe sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa faca un om pentru a fi respectat?

| miriam a răspuns:

Sa-i respecte pe cei din jur, asa respectandu-se pe el insusi.

| happynela a răspuns:

Sa respecte

| Viru$ a răspuns:

Parerea me e ca depinde de caracterul fiecaruia; dar e foarte important sa stii sa ti impui punctul de vedere si sa nu incerci sa pari altceva decat ceea ce esti, sa nu ti ascunzi adevarata fata cum fac majoritatea...

| myname a răspuns:

Pt a fi respectat trebuie sa respecti pe cei din jur(pararea mea)