| phantom1234 a întrebat:

Cine stie bancuri? Cele bune primesc FUNDA!

5 răspunsuri:
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

In fata unui magazin era un papagal colorat. Cand o domnisoara trecea pe langa el,zicea:
-Hey,curva,hey,curva...
intr-o zi,domnisoara s-a dus la vanzator si a zis ca face reclamatie daca nu face vanzotoru nimic in privinta papagalului
Vanzatorul ia papagalul si il vopseste in negru.
Urmatoarea zi,domnisoara trece pe langa papagal, dar nimic.
Domnisoara uimita:
-Ce s-s intamplat de nu mai zici nimic?
Papagalul:
-Cand sunt in smoching, nu vorbesc cu curvele
rolling on the floorrolling on the floor am ras ore in sir la asta

| Captive a răspuns:

Noapte, inainte de examen. In apartamentul profului suna telefonul pe la 3 noaptea. Cu o voce iritata acesta raspunde :
- Da !
- Dormi ?
- Bineinteles ca dorm !
- …si noi invatam, ‘tu-tzi mortii ma-tii !…

Un arab mergea pe strada. La un moment dat un tip striga:
- Ahmed…. nevasta-ta te inseala!
Arabul se face rosu la fata … scoate cutitul si fuge catre casa. Pe drum, este calcat de o masina. In ambulanta, in drum spre spital, incepe sa reflecteze:
- Ar trebui sa ma calmez un pic…. intai si intai…. sunt burlac… in al doilea… nici nu ma cheama Ahmed …

Un tanar absolvent al sectiei de Management era foarte incantat de postul pe care se angajase intr-o importanta companie multinationala. In prima zi suna la bufet, tipand in receptor:
-"Adu-mi o cafea! Si viteeeeeza!"
La celalalt capat al firului raspunde o voce
grava: -"Cred ca ai format un numar gresit; stii cu
cine vorbesti, ne-am de cretin?"
-"Nu", raspunde tanarul angajat.
-"Eu sunt Directorul General, imbecilule! !"

-"Dar tu stii cu cine vorbesti, dobitocule ?" tipa tanarul mai tare ca prima data.
-"Nu" raspunde Directorul surprins.
-"Perfect!" … si inchide.

Intrebare: Care este diferenta intre a te masturba si a face sex?
Raspuns: In principiu nici una, dar daca faci sex mai cunosti lume…

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.
Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:
- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund

In tren, in acelasi compartiment, un ardelean si doua cucoane. Ardeleanului i se face somn, drept pentru care se descalta, intinde picioarele si adoarme dus. Cucoanele rezista cat rezista duhoriii; il inghiontesc, deschid geamul, fac zgomot inadins. Ardeleanul dormea mai departe. Pana la urma, uneia dintre ele ii vine o idee: isi aduce aminte ca are pe undeva in bagaje o bucata de branza veche si puturoasa. Scoate branza si incepe sa i-o plimbe pe sub nas ardeleanului. La care, acesta, miscandu-se usor, mormaie prin somn:
- Acopere-te, fa!

Un american vrea sa cumpere o ferma in Ardeal. Face turul fermei si
la sfarsit vede stupii de albine.
- Nu mai cumpar ferma ca mi-e frica de albine.
- Hai, dom’le, ca albinele sunt bune: fac miere, ceara si dau propolis.
- Nu, ca mi-e frica de albine.
- Uite, dom’le, facem un pariu: te leg dezbracat de copacul asta si daca
te musca vreo albina pana maine dimineata iti dau ferma pe gratis.
Dimineata il gaseste palid, obosit, vlaguit.
- Ce-ai patit, te-a muscat vreo albina?
- Nu.
- Atunci, ce?
- Nene, vitelul de acolo n-are mama?

- cati ?
- 10
- ce 10 ?
- ce cati ?

Suna telefonul, raspunde marea vrajitoare Mama Omida.
Vocea de la capatul firului: -Alooo! Ghicitoarea Mama omida?
M.o: -Daaa!
V:-Adevarata ghicitoare Mama Omida?
M.oaaa, eu sunt!
V:-Foarte bine! Ghiceste cine e la telefon!

- Ce-ai facut azi la serviciu? isi intreaba o blonda sotul.
- Am o secretara noua. Si are un sutien tare, rosu-albastru, stii culorile echipei mele preferate. Nu-i mare lucru, dar te simti bine.
A doua zi, femeia ii pune aceeasi intrebare.
- Cam acelasi lucru. Dar secretara cea noua are, pe langa sutienul de care ti-am zis, si o pereche de chilotzei in aceleasi culori.
Nu-i mare lucru, dar te simti bine.
A treia zi, sotul isi intreaba sotia cum a fost la serviciu.
- Bine. Am un sef nou. Scula lui e cu 10 cm mai mare decat a ta. Nu-i mare lucru, dar te simti bineeeeeeeeeeeeeee...

Un iepuras merge la farmacie si o intreaba pe vanzatoare:
-Tanti, aveti prezervative pentru iepurasi?
-N-avem mai iepurasule, avem numai pentru elefanti!
A doua zi, iepurasul suparat:
-Tanti aveti prezervative pentru iepurasi?
-N-avem mai iepurasule, avem numai pentru elefanti!
A treia zi, iepurasul suparat foc de-atat abstinenta, merge si intreaba:
-Tanti, aveti prezervative pentru iepurasi?
-Mai iepurasule, ti-am spus ca avem numai pentru elefanti!
Iepurasul suparat:
-Atunci, dati-mi doua, ca o sa vad eu cum le innod!

Doua doamne mai in varsta discutau despre balul ce urma sa se desfasoare la clubul pensionarilor. Una dintre doamne i-a spus celeilalt:
- Trebuie sa purtam ceva care sa se asorteze cu parul sotilor nostri, asa ca eu ma voi imbraca in negru.
- Doamne Dumnezeule, atunci eu cred c-ar trebui sa stau acasa.[ adica sotu ei era chel ]

Era odata un imparat...si zicea, daca imi spune cineva un cuvant si nu-l inteleg ii dau jumatate din averea mea.
si o vn un american, un chinez si un moldovean. si amrericanu spune:
-butterfly.
-Ma u vii cu fluture la mine, spune imratul!
americanul tot asa:
-butterfly.
- si u vii tot cu fluture la mine?
Shi ce se gandeste moldoveanu daca ei zic butterfly eu zic:
-butterflyli.
-asta chiar nu stiu ce inseamna! spune imparatul.Dak imi spui ce inseamna iti dau jumatate din averea mea.
La care zice moldoveanu:
-fluturili.

?Ion is in a relationship with Mărie.

?Mărie is now in a relationship with Ion and other 26 people. (Popa Satului and other 24 people like this)

?Mărie is attending the event ?Mulsul vacii? (Vaca lui Mărie and Ion like this)

?Mărie is not really attending the event ?Mulsul vacii? She is actually attending Vasile in the barn.

?Ion comes to see Mărie attending the ?Mulsul vacii? event and finds out what is she actually attending]

?Ion is now single.

?Ion was invited to join group ?Beţivanii satului?

?Ion and other 20 people are attending the event ?Beţie la cr?şmă? (Cr?şmarul likes this)

?Ion set his status to: ?Supărat sunt doamne, iarăşi supărat?

?Ion is now drunk and pissed on Mărie?s Wall

?Mărie finished attending Vasile.

?Mărie set her status to: ?Foarte obosită. Sper să mă pot trezi m?ine să merg la biserică?

?Vasile commented to Mărie?s status ?Eu nici nu cred că vin. Poate duminica viitoare?

[Sunday]

?Babele din sat? are attending the event ?Slujba de duminică? (Popa satului, Părintele Iosif, Cantoru? and Clopotaru? like this)

?Beţivanii satului? missed the event ?Slujba de duminică? because of it?s interference with the event ?Beţia de duminică? (The Devil 666 Satana likes this)

.Popa satului and Popa Porno are now friends (The Devil 666 Satana andClopotaru? like this)

[Monday]

.Mărie set her status to: ?La spovedit?

.Ion commented on Mărie?s status: ?Ce-i Mărie, te-o prins rusinea?

.Mărie also commented on her status: ?Taci , Ioane că eşti prost?

.Popa satului also commented on Mărie?s status:? happy happy? (Primarul satului likes this?)

.Vaca lu? Mărie set her status to ?Muuuuuuuuuu?

.Mărie commented to Vaca lu? Mărie status: ?Ioi ce proastă ?s, am uitat să te mulg. După spovedit vin şi la tine. Paşte pe?nă atunci? (Vaca lu? Mărie likes this.)

.Primarul satului added ?şpagă? and ?corruption? to his activities (Popa satului likes this)

.Şefu de Post set his status to: ?La primărie, la o vorbă cu primarul?

.Primarul satului is now attending ?Puşcăria? (Bebiţă săpunaru? and all his friends like this)

[Tuesday]

.Mărie set her status to ?Watching ?Fermier caut nevastă?, so fuck off?

.Vaca lu? Mărie> exploded. (Ion likes this)

.Mărie commented: ?vaaaaiii?o murit vaca?am uitat s-o mulg?mă omoară tata c?nd se ?ntoarce de la cr?şmă?

.Popa satului also commented: ?super, ?ncă o ?nmorm?ntare pe săptăm?na asta? (Cantoru? and Popa Porno likes this)

.Popa satului added ?Praying? and ?Porn? to his activities (Popa Porno andPărintele Iosif like this)

.Popa satului, Părintele Iosif and Clopotaru? are now in a relationship and it?s complicated. (The Devil 666 Satana likes this)

[Wednesday]

.Popa satului set his status to ?Zi de post, fiilor? (Babele satului like this; Beţivii satului dislike this)

.Tata lu Mărie posted on Mărie?s Wall: ?Ce ai făcut cu vaca? Te omor?

.Tata lu Mărie killed Mărie.

(Ion and Popa satului likes this Vasile and other 25 people dislike this)

Tata lu Mărie is now attending ?Puşcăria? along with

.Primarul Satului

.Mărie is attending Hell (The Devil 666 Satana, Hitler, Stalin,

.Saddam Hussein and other 75 bilion dead people like this)

.Vaca lu? Mărie is attending Heaven (Saint Peter likes this)

| Tricker a răspuns:

Bula se duce la scoala.Profesoara il pune sa spuna o poezie.
O spune si profesoara ii da 4.
Se duce acasa la taicasu'.
Tata am luat 4 la romana.
Pai cum?
Am spus o poezie.
Spune-mi-o si mie.
"Catelus cu parul cret fura rata din cotet el se jura ca nu fura ah te-am prins f*****-n gura!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un betivan se invarte seara in jururl unui stalp de iluminat. Il vede un politist si il intreaba:
- Domnule ati pierdut ceva? Va pot ajuta?
- Da, raspunde betivanul. Mi-am pierdut cheile, ma puteti ajuta sa le gasesc?
Se pune si politistul la cautat. Se tot invart amandoi dupa stalp pana ametesc si nimic. La un moment dat intreaba politistul:
- Sigur aici le-ati pierdut?
- Nu, zice betivanul. La stalpul celalalt, dar le caut aici pentru ca aici e lumina.