| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie ce inseamna alupigus?

Răspuns Câştigător
| Doddel a răspuns:

Daca scriu ce inseamna se cenzureaza, asa ca las-o balta!

17 răspunsuri:
| asdfqw a răspuns:

Pai sunt doua cuvinte scrise invers laughing)
am ghicit? happy

| Simona a răspuns:

Interesant cuvantul...mai bine citeste-l invers
Cred ca asta era chestia amuzanta
laughing

| Cσσкiє a răspuns:

Mulţumesc. Îţi doresc şi ţie un Crăciun de poveste alături de cei dragi. Minunată urarea, artă poetică! happy

| Miuriel a răspuns:

Citeste de la coada la cap, si o sa vezi ce inseamna...

| leonard19jr a răspuns:

E o prescurtare... a lu`pigus... ex ion a lu popescu laughinglaughinglaughing

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Sugi p*u*a big grin
asta inseamna
funda?

| pwp a răspuns:

Citeste invers big grin

| FriendsShow a răspuns:

Sugi ****big grin

| BClaudiu a răspuns:

Inseamna SUGI p##a

| BodyFleci a răspuns:

Ba alupigus nu inseama ce credeti voi desteptilor... la "In puii mei" acolo zice cu sensul de "Lasa-ma ba ca sunt nervos" Intr-o alta limba de care nu ati mai auzit voi inseamna "iritat", "nervos", iar in alta "mucegai". Informativa si voi! Asta cu s*** p*** au scos-o niste prosti analfabeti care nu aveau ce face in ora de romana! Cei de la "In puii mei" au folosit cuvantu asta pentru ca li s-a parut amuzant, dar el nu zice asta in sceneta aia, vrea sa zica ca e nervos analfabetilor!

| Godgodadi43 a răspuns:

Inseamna urmatoarele = sa-ti fac o carje / sami faci o magarie / sa tzio dau la mumu / faci o clantza / si sugi drodjia de la portocalen varf tongue

| Dulcik_Elisa_1994 a răspuns:

Insemna sugi p-l-a

| RazvanAldea99 a răspuns:

Sugi penisul

| Issa_Deen_1994 a răspuns:

laughing laughing laughing)

| Grecu_Andrei_1994 a răspuns (pentru BodyFleci):

Tu vorbesti de analfabeti cand tu scrii "Informativa". Bravo coane, esti destept.

| Velisca_Alexandru_1994 a răspuns:

ALUPIGUS iti recomand sa cauti pe dex onlinehappy

| Constantin_Aurel_1967 a răspuns:

în limba estoniană alupigus = la vale, coborâre (echivalentul în engleză downhill, în franceză descente)