| Elena1234456 a întrebat:

Cine stie legile lui Murphy? Sa va vad tongue. Cine era Murphy si ce legi cunoasteti?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Murphy este primul om care a observat ca acolo unde exista posibilitatea ca lucrurile sa mearga rau, va fi rau.
Sunt foarte multe ca sa le pot enumera aici. dar am sa spun cateva:
*Cind pisica iti adoarme pe picioare si te farmeca cu torsul ei, simti o nevoie imperioasa de a merge la baie.*Ori de cite ori iti tai unghiile, constati ca dupa aceea ai nevoie de ele.*Cind garantia unui produs este de 60 de zile, defectarea lui se va produce in ziua a 61-a.*Cand prostia constituie o explicatie suficienta, nu e nevoie sa recurgi la alta.*Chiar daca un milion de oameni cred intr-o prostie, tot o prostie ramane.*Un om trebuie sa-si ierte dusmanii, dar nu inainte ca acestia sa fie spanzurati.*Nu fi de neinlocuit. Daca nu poti fi inlocuit, inseamna ca nu poti fi nici promovat.*Fazele unui proiect:1. Exaltare; 2. Dezamagire; 3. Confuzie; 4. Cautarea vinovatului; 5. Pedepsirea nevinovatului;
6. Recompensa pentru neimplicat.*Niciodata sa nu incerci repetarea unui experiment reusit.*Un sut in fund = un pas inainte. *Cand nu stii ce sa faci, mergi grabit si pari ingrijorat. * Un expert este cel ce stie din ce in ce mai mult despre din ce in ce mai putin, pina cind stie absolut totul despre nimic!
http://www.goldfmromania.ro/legile_lui_murphy.php

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Stiu si eu cateva legibig grin
"Daca ajuti un prieten la nevoie, cu siguranta isi va aminti de tine cu prima ocazie, cand are din nou nevoie"
"Scrisoarea de dragoste pentru care ai gasit curajul necesar s-o trimiti, va intarzia la posta indeajuns de mult ca sa te faci de ras"
"Ceea ce oamenii invata din istorie, este ca oamenii nu invata nimic din istorie"
"Orice ti se intampla, li s-a intamplat deja tuturor, dar mai demult"

Răspuns utilizator avertizat