| TheAlternativeBeauty a întrebat:

Cine stie o gluma tare dar nu pentru adulti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Intr-o scoala se aude un zgomot teribil dintr-o clasa. Directorul intra in clasa si vede ingrozit cum toata lumea tipa, se bate, unii s-au urcat pe banci. Directorul se repede la cel mai zgomotos si il da afara din sala. Se face dintr-o data liniste.

- Unde este profesorul vostru?
- Tocmai l-ati dat afara...laughinghee hee

Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
"Doamna, dar sunt puse invers…"

Intr-adevar, erau pe picior gresit… Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand cizmulitele erau din nou incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:
"Cizmulitele astea nu sunt ale mele!"

In loc sa strige la el, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
"Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi."

Acum ea nu mai stia ce sa faca…Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:

"Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!"

"Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pierd…"laughinghee hee

7 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Există glume de copii... sau cum?

| MyObsession a răspuns:

Dacă nu e pentru adulţi, degeaba mai e glumă -.-

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Mie mi-a plăcut asta :
Cum bagi un elefant în frigider?
Deschizi uşa, bagi elefantul, o închizi.

Cum bagi o girafă în frigider?
Dinchizi uşa, scoţi elefantul, bagi girafa închizi uşa.

Regele leu a făcut o adunare cu toate animalele, doar una nu a venit. Care a fost aceea?
Girafa că era încă în frigider.
----------------------------------------------------------------------------
Sper să îţi placă.
Baftă.

| Kirby a răspuns:

Trei lilieci erau pe un tavan.Deodata,unul se intoarce.Un liliac spune celuilalt:
-I-a uita-te la asta, iar a lesinat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica "nu pentru adulti"?

| aDDellin a răspuns:

Uita-te, nu e chiar pentru adulti dar daca sti sa citesti te vei amuza! http://www.youtube.com/watch?v=383F3gde86k&NR=1

| later a răspuns:

Intr'o zi,era inundatie in satul lui Bula,iar toata lumea se catara unde apuca,fugea,etc. Bula se sui pe acoperis,stand si asteptand acolo.
La un moment dat,vine o barca cu niste oameni,spunandu'i: "Hai Bula,e inundatie"
Bula-Nu,eu cred in D-zeu,Acesta ma va salva.
Pleaca barca,vine a doua: "hai bula,nu vezi ca e inundatie? Suie'te si hai!"
Bula-Nu,eu cred in D-zeu,D-zeu ma va salva.
Pleaca barca a doua,vine a treia: "Hai bula,ce mai astepti,suie'te ca mori!"
Bula-Nu,eu cred in D-zeu,Acesta ma va salva.
Moare Bula inecat,ajunge in rai si vorbeste cu D-zeu: Doamne, eu am crezut in Tine si Tu m'ai lasat sa mor!?
D-zeu: Cum Bula, Eu vad ca Ti'am trimis 3 barci sa te salveze laughing))))

Fundita? xD