| BluePuff_3062 a întrebat:

Cine stie vreo schema tehnologica pentru chiftelute?

2 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Ce schema carne tocata, usturoi, sare, piper macinat si marar, oua se amesteca si se fac cocoloase si se prajesc.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Mai lasa tehnologia si treci la bucatarie si prajeste la chiftelute.Se fac din carne tocata de porc in amestec cu verdeata, un pic de paine veche inmuiata in apa si stoarsa si cu usturoi pisat daca iti place.Painea inmuiata si stoarsa bine le face pufoase si taman bune de mancat. Pofta buna!