| georgeana1818 a întrebat:

Cine stie schema de la dialog?

3 răspunsuri:
| ynculpatu a răspuns:

Schema de la dialog e: - e lini care e pe aceeasi tastatura cu bara jos

| NothingToEat a răspuns:

Cand incepe o discutie (scrisa ) cu cineva se pune liniuta de dialog se gaseste la tastatura dupa 0 acolo ai sa vezi si apesi acolo iti iese liniuta de dialog. Succes

| sweetcorinutza a răspuns:

Sal din cate stiu eu emitatorul trimite un mesaj, acesta contine; un cod (limba romana) si are un context(o situate) iar mesajul ajunge la receptor si aceasta schema se numeste situatie de comunicare. ei bine nu stiu exact daca tu de asta ai nevoie dar sper ca te am ajutat