| NoelyTheKiller a întrebat:

Cum e scoala la voi? Va place sa mergeti? Cum sunt colegi vostri? Eu nu ma duc insa oarecum stiu cum e sa mergi la scoala din spusele prietenelor.
Si inainte sa intrebati de ce nu ma duc, va spun de acum ca am diabet si anemie feripriva iar ai mei sunt prea ingrijorati si protectori sa ma lase sa merg.

32 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.
Eu m-am transferat la un liceu nou pe profilul filologie.Imi place sa merg la scoala, sa am o ocupatie si sa invat ceva util, sa mai aflu lucruri noi., sa-mi testez cunostintele etc

Colegii nu ii stiu ca sunt nou, dar cred ca unii sunt foarte fitosi si unii care invata foarte bine si nu sunt asa fitosi..acum depinde..eu sper sa ma acomodez usor si sa imi vad de treaba mea.As vreau sa imi fac 1-2 prieteni la liceu.sad Ca nu prea am prieteni deoarece sunt mai timid.

Imi place istoria, geografia, romana..Insa urac matematica, nici nu o mai fac la filologie.

Cand te plictisesti groaznic mai bine te duci la scoala, mai auzi de un Mircea Eliade, de un Mihail Sadoveanu, de cele 2 razboaie mondiale, de tarile si capitalele lumii.e interesant..si mai vezi caractere. oameni.happy

Apropo, imi pare rau ca tu nu de duci la scoala..iti doresc multa sanatate.happy

| NoelyTheKiller explică (pentru AvalohAlyn):

La partea cu timiditatea te pot intelege. Nici eu nu sufar matematica insa profesorul imi explica foarte bine si ma descurc, insa tot o urasc.
E ok totusi, fac ore acasa, 5 ore in fiecare zi deci nu pierd nimic si nici nu ramam in urma. Multumesc la fel.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Bravo.E bine ca faci scoala acasa ..platesti ceva sau e prin intermediul statului roman? Faci 5 ore pe zi, cu profesori diferiti sau cu acelasi?happy E super ca profesorul sa vina acasasmugCa in filmesmug
Succes in continuare.

| NoelyTheKiller explică (pentru AvalohAlyn):

Statul roman iti da da profesor sau? Chiar daca da, eu sunt in Canada acum iar ai mei platesc pentru ore de cand aveam 7 ani. Fac cu acelasi profesor de cand eram mica, e un bosorog enervant dar preda foarte bine. Nu stiu, pentru mine e meh, ma cam enerveaza fata lui >.<. Serior? Nu stiam...
Din nou, multumesc la fel.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Pai si faci mai multe materii cu acelasi profesor? Stie mai multe? wow.Da, statul roman iti da profesor care vine acasa dar doar in conditii foarte speciale, dovedite, grave in care nu te poti deplasa sau mai stiu eu.happy
E profesor roman domnul acela?
Scuze.dar mi se pare interesant sa iti vina profesorul acasa si nu stiu prea multe desprelaughing Scuze daca par indiscretlaughing

| NoelyTheKiller explică (pentru AvalohAlyn):

Da, e unul specializat, nu prea stiu cum sa pun problema. Nu, e canadian, daca era roman crede-ma ca stiam mai multa romana decat stiu acum.
E ok laughing poti intreba ce vrei, nu ma deranjeaza.

| RainmakerX a răspuns:

Mie imi place sa merg dar nu pentru ca am sute de prieteni sau lucruri de genul...
Imi place sa-mi arat nivelul...
Pe scurt, imi place sa le mananc zilele colegilor. Cum e asta? Pai daca vrei iti explic. Ei vor sa chiuleasca, sa fumeze, sa faca tot felul de ******** iar eu le zic mereu "Okay dar eu raman aici."

Colegii sunt vai de capul lor. Nu se gandesc la invatat sau la lucruri de genul. Stii ce mentalitate au astia?
"As lua 1 numai sa-i dea si aluia *eu adica* cineva un 5-6." Iti dai seama ce draguti sunt, nu-i asa? happy Cand fac o greseala parca innebunesc colegii. Fac ca maimutele. E o poveste lunga. Daca vrei iti explic in mesaj cum sta treaba.

Cat despre situatia ta... Imi pare rau pentru ca esti in aceasta situatie insa incearca sa vezi si partea buna in asta, chiar daca sunt mai multe dezavantaje.
Esti acasa la tine ...nu vreau sa te jignesc insa pare mai fain sa fii blocat in casa decat sa fii blocat intr-o scoala impreuna cu niste colegi care nu te inteleg.

Un mic rezumat. 7 ore pe zi in afara de vineri cand am 6.
Numai la temele la mate stau sambata chiar si 4-5 ore.
Avem uniforme naspa. Suntem obligati sa purtam bleu, insa nu toti, numai unii, elevii mai buni...
Profesorii sunt excelenti.Fiecare este diferit, nebun, extravagant, lingusitor... fel si fel de profesori, nu exista 2 identici 100%. Imi place mult sa vad cum sunt ei de fapt. Este un fel de hobby de-al meu, sa incerc sa inteleg cum gandesc profesorii, sa incerc sa inteleg acele sisteme dupa care ne asculta. *Iarasi, iti explic daca vrei*
Diriga e o femeie de treaba, blonda, profesoara de engleza in varsta de 35 de ani. Este un pic reckless cateodata, ii place sa para cool insa nu ii iese mereu. Nu ma sustine in ceea ce fac insa ii place sa se laude cu mine prin cancelariehee hee Este de partea colegilor, de multe ori m-a intrebat, daca au chiulit toti cum de tu si prietenii tai ati ramas? Si de multe ori sfarsesc gandindu-ma "WTF, oare trebuia sa plec si eu? *Prietenii raman daca raman si eu, colegii chiulesc frecvent cu toate ca suntem la mate-info la un liceu foarte bun.Fac asta intrucat inca nu s-au luat masuri.*"

Mai vorbim daca vrei. Bye! happy

| NoelyTheKiller explică (pentru RainmakerX):

Ce rai sunt colegii tai. Trebuie sa fie naspa, eu am o idee a scolii doar din povestite, dar pana acum mi s-au spus lucruri bune de colegi.
Da te rog, poti sa trimit mesaj, chiar vreau sa stiu.

Situatia mea...m-am cam obisnuit si sa fiu sincera acum mai degraba as sta in casa decat sa merg undeva, dar asta e si din cauza trecutului pe care l-am avut. Poveste lunga, insa daca vrei iti trimit si eu mesaj, asa facem schimb de povesti.

Trebuie sa fie dragut sa ai mai multi profesori, eu am unul de cand aveam 7 ani, il vad in fiecare zi timp de 5 ore si sa fiu sincera m-am cam saturat de fata borogului, insa preda foarte bine si inteleg tot ce explica. *normal, poti sa imi explici.*
Si bunica incearca sa fie cool insa nu ii prea iasa, dar bunii e bunii pana la urma.

Normal ca vreau. Byebye! happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Deci...m-am trezit azi dimineata si am realizat....BA,eu nu mai merg la scoala! sunt la facultate:X:X:X:X

| NoelyTheKiller explică (pentru SergiuBoss11):

Si cum e la facultate?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Nu stiulaughingde abia am terminat liceul

| NoelyTheKiller explică (pentru SergiuBoss11):

Oh, sorry then big grin

| Croampa a răspuns:

Pai ore de la 8-14, ar fi mai bine daca nu ne-ar da teme, colegii sunt de obicei prefacuti si incerca doar sa rada...

Imi pare rau de tine...

| NoelyTheKiller explică (pentru Croampa):

Nu suna asa de bine scoala acolo...
E ok, ma descurc...meow :3

| L1feDRAIN a răspuns:

Saraca de tine, *imbratisare*.

Normal, am avut norocul de la gradinita sa nu ma despartesc de colegii mei (trec cl.9)

Si inca un noroc pentru ca sunt un pic mai "normali" unii, altii asa, merge.
Celelalte clase, oh, satanie.

| NoelyTheKiller explică (pentru L1feDRAIN):

*imbratisare*

Nu e ciudat? Sa fi in clasa cu ei de atata timp?

| SweetMinion a răspuns:

La cate ore de scoala am, nu e asa bine insa imi place sa merg, si la scoala si la hagwon. Colegii sunt 'meh', intotdeauna incearca sa evidentieze greseli si imperfectiuniile ciuva insa pana la urma aici se cam spune totul in fata.

| NoelyTheKiller explică (pentru SweetMinion):

De ce mai mergi si la hagwon? Te obosesti singura...

| SweetMinion a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Stiu dar trebuie, ma ajuta chiar mult.

| nlko a răspuns:

Mie imi place. Colegii? Unii sunt de treaba, dar altii prefacuti. Partea rea la scoala... uneori stau aproape toata noaptea sa imi fac temele. Si trebuie sa ma lupt in fiecare zi cu nedreptatea

| NoelyTheKiller explică (pentru nlko):

Nedreptatea?

| nlko a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Mi-ar lua cam mult sa explic. Ma cam deranjeaza mintitul, copiatul, stiu si eu... mita.

| NoelyTheKiller explică (pentru nlko):

Ah, am inteles.

| Hitler666MD a răspuns:

Scoala e castelul meu si un camp de lupte plin de razboinici generali si zei.
Ai noroc de asa parinti love struck
I love you little kitty love struck love struck

| NoelyTheKiller explică (pentru Hitler666MD):

Suna dragut... si eu vreau...
Stiu, insa tot sunt geloasa pe cei care merg la scoala si nu sunt blocati in casa cu un bosorog pe post de profesor >.<.
I love you too love struck love struck

| DarkRevenge a răspuns:

Pai,noi incepem orele de la 13:30 pana la 19:00. Toti colegii sunt falsi si fitosi, abia daca leg o conversatie sau ceva de genul.Sunt pe cont propriu, mai ales daca trebuie sa facem ceva pe echipe. Oricum mai am anul asta si scap de ei.Da, imi place sa merg la scoala, profii sunt ok, ne inteleg si nu ne dau asa de multe teste.
Si..chiar imi pare rau de tine, dar eu sper sa te insanatosesti cumva.Cu credita le rezolvi pe toate happy

| NoelyTheKiller explică (pentru DarkRevenge):

Toti au ceva cu colegii se pare...
Eh, e ok, o sa ma descurc eu. In final totul va fi bine, stiu asta.

| DarkRevenge a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Ma bucur ca esti increzatoare sa o tii tot asa si ai sa vezi ca vei fi bine.

| KoJoe a răspuns:

La mine e asa:
-Ore de la 8 pana la14/15
-Profesori nebuni (sunt si cativa de treaba)
-Diriginta nebuna care iti suna parintii daca ai o absenta si care te pune sa citesti 100000000000 de romane intr-o saptamana
-Uniforma naspa
-Multe teme
-Colegi care se cearta mereu intre ei

| NoelyTheKiller explică (pentru KoJoe):

Naspa rau de tot scoala acolo...