| Lioana a întrebat:

Cum sa fac pe cineva serios sa zâmbească? Am nevoie de inspirație.

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de cit de apropiat iti e. Si de cum raspunde la glume. O gluma buna, iscata din ceva care chiar se intampla poate descreti orice frunte. Eu mai patesc cu sotia mea, ea vine sa vorbim ceva serios, si uneori se consuma, devine tensionata, si eu cand vad asta, fac o gluma tocmai pe seama a ce zice, si imediat se detensioneaza, ca ea stie sa prinda gluma. Dar asta e intre noi, nu stiu daca merge si la altii sau in alte situatii cand e vorba de o discutie serioasa.

| Lioana explică (pentru cristi202):

Nu prea stiu sa fac glume.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Atunci nu e bine. Un pic de umor in viata e ca sarea si piperul in mincare. Trebuie doar un pic, dar e strict necesar. Fara el, mai ales cand e vorba de doua persoane, se poate vorbi de seriozitate maxima. Acolo zimbetele se exclud de la sine.

| Lioana explică (pentru cristi202):

E bine ca tu stii sa faci glume. Dar eu speram sa spuna lumea glume aici.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Aici sunt doar triști, introvertit, asociali care uti urăsc viata și sunt în depresie, valabil și pe tik tok, aia știu numa sa critice, judeca jignească

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Eu stiu sa fac cu cine cunosc, ca stiu cum pica acea gluma. Altfel, daca nu cunosti, poate sa pice prost, si poti chiar sa pierzi relatia daca e vorba de o persoana foarte serioasa care nu stie de gluma. Doar tu stii ce fel de gluma s-ar potrivi in cazul tau. Gindeste-te, la prima intalnire cu un baiat/barbat, niciodata nu ti-ai permis sa glumesti, sau, daca ai facut-o, ai facut-o cu grija, nu?

| Lioana explică (pentru cristi202):

Pai glume care nu vizeaza persoana cu care vorbesti nu pot deranja pe nimeni.

| RxTx a răspuns:

Nu il faci sa zâmbească ci in Biblie scrie plângeți cu cei ce plâng!
Așa ca de mai mare ajutor poate ca i-ar fi sa afli ce il doare poate un țep trandafir înfipt in inimă

Poate unii oameni au trecut prin atâta durere ura suferință batjocora nevoi durere in cat le este rușine sa zâmbească

Mai întâi vezi daca poti sa fii de ajutor

Desenele animate cu GARFILD fac pe oricine sa râdă

Doi degeaba
O comedie buna

La ce îți folosește sa zâmbească?

| RAY a răspuns:

Daca e fata dai un vibrator, daca e băiat o păpușa gonflabila

| Lioana explică (pentru RAY):

Doar mesaje pot da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scoate limba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l să citească întrebările lui VerginicăVacăGrasă.

| Strwberrs a răspuns:

Simplu! Faci o gluma sau te duci pe la spate si il sperii ciupindu-i umeriilaughing