| SalutTpu a întrebat:

Cum se danseaza pe muzica rock? Adica un rocker cum danseaza?
Chiar sunt curioasa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dau din cap, ca o cioara electrocutata xD

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Uita-te la emisiuni cu concursuri de dans, du-te la cursuri de dans, in unele filme poti vedea.Depinde la ce fel de rock te-ai referit.Pe muzica rock se poate dansa sexy, ritmat, tandru in doi.Depinde de melodie. Din intrebarea ta se intelege ca habar nu ai daca o melodie este rock sau nu.Mai sunt emisiuni la radio sau la televizor despre muzica rock. Sper ca sti ca Elvis canta rock. Mi-am dat seama ca tu te referi la un anumit gen de rock pe care zici tu ca nu se poate dansa.Nu se poate dansa dar se poate da din cap.Asa ca pe muzica rock se poate dansa, depinde de melodie.Probabil ai dansat si tu pe muzica rock, asta daca nu asculti doar manele.Cauta pe net ce gen canta unii solisti pe care ii sti, s-ar putea sa descoperi ca unii canta rock.

| Ramo137 a răspuns:

Pai... dai din cap in jos si in sus, canti la chitara rock sau daca nu ai te prefaci, te invarti, sari, faci miscari din filme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai pe bune? Asta e o intrebare proasta! Cum pot sa danseze? Dand din cap!

| Pache95 a răspuns:

Pai sari in sus si te agiti pe acolo laughinglasa ritmul sa te cuprinda