| Licuricea a întrebat:

Cum se spune corect?: Pana de vulpe la palarie? sau Pana de vulpe pe palarie?

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Pana de pe pălărie pe urechea vulpii.

| Aneurysm a răspuns:

Bă eu zic că e prima. Vulpile au pene, că ultima "vulpiţă" cucare am fost mi-a zis la final "te-n pana mea".

| Licuricea explică (pentru Aneurysm):

Si daca iti zicea sa te duci in "alta parte" inseamna ca avea si " d`aia"? laughing

| iKeel a răspuns:

Rahat cu ochi.

| Klews a răspuns:

Din punct de vedere gramatical se spune: Pana de vulpe PE palarie. Dar daca tot suntem pe Tpu..se spune:

trollface.

| OwlMyGod a răspuns:

Unde ai vazut tu vulpe care sa zica " In pana mea?"laughing)

| teonel2 a răspuns:

Pana de palarie pe vulpe

| AlcatrazOne a răspuns:

Vulpea n`are pene!winking

| ozn2012 a răspuns:

Pana de curent fara palarie

| Copila a răspuns:

Bai da` vulpea n`are pene

| mariusflorin90 a răspuns (pentru Copila):

O fi avand el,, pana'' laughing