cristacheceliute
| cristacheceliute a întrebat:

Cum va explicati ca in Bucuresti Soseaua Viilor trece prin zona cu cele mai multe cimitire din oras? Acolo ar fi si cimitirul Bellu, si evreiesc, eroii revolutiei etc. Cum s-or fi gandit ei sa denumeasca fix asa? Nu suna un pic ironic?

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu vreau

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cam asa am auzit ca e si Caracalul, orasul celor 7 minuni din Romania, nu le stiu pe toate, dar am sa zic doar doua, ca atit mai tin minte: cimitirul pe strada Invierii, inchisoarea pe strada Libertatii. Si celelalte sint la fel de "simpatice".happy

| cristi202 a răspuns:

Un nebun alearga dupa o femeie. Si tot alearga dupa ea. La un moment dat, femeia oboseste si se opreste. Nebunul o ajunge si o intreaba: "Esti vie?", "Da" raspunde femeia. Nebunul intreaba: "Si nu faci struguri?"happyhappyhappy
Depinde ce fel de Vii, daca sunt Vii de la oameni vii, sau Vii de la vita-de-vie.happy

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Morţii cu morţii, vii...cu viile, că de ăstea e vorba de fapt. În Constanţa, pentru evitarea confuziei, i s-a spus Şoseaua din Vii.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am observat dar probabil ar trebui să-ţi spun că ai "creierul gol" ca să iau fundă(ştii tu la ce mă refer)...mai bine mă abţin...

| JeSa a răspuns:

Aolooo,:O dar cum se face, că pe acolo îmi am frăţiorulrolling on the floor... locuieşte la acea stradăwinking
Totuşi, eu îmi arunc privirea către City-Mall tongue

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

E bine ca au clarificat aia in Constanta, la fel ca in Caracal. Deja in Cta suna si mai sumbru fara sa vb de cimitire.
Cat despre minunile din Caracal am aflat asa: a luat foc sediul pompierilor, s-a furat usa politiei, brutaria e construita pe strada Foamea, exista o singura scoala si se numeste Scoala nr. 2 si celebra macara in jurul careia au construit blocul si nu o mai puteau scoate - s-or fi luat cu treaba.
Auzi da' pana la urma cine zicea ca orice batran e si intelept? Ca mie asta imi suna a lauda de sine laughing Si astia ai nostri le-au comis destul de grav uneori.

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Care vrei fundita? sunt generos astazi laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Crezi ca dupa ce m-a facut sa rad un sfert de ora nu merita o fundita? Plus surpriza... poate e un simt al umorului mai sucit, dar incercam sa mi-o imaginez spunandu-mi in fata chestiile alea ( cam greu, ca probabil doar s-ar inrosi si ar tace don't tell anyone ). Eh, madagascar a cerut, madagascar a primt oh go on
Data viitoare iti dau tie laughing O seara vesela!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bellu nu e pe Viilor, e pe Serban Voda.
Cimitirul Evreesc e pe Giurgiului.
Eroii Rev. e tot pe Serban Voda.
Dar prin zona sunt multi betivi, poate ca din cauza traditiei, o fi fost pre vremuri zona viticola, si au supravietuit degustatorii mai mult decat viile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca noi cei traitori santem morti in pacat, si in intunerecul pacatului, ei, cei dusi sunt morti pentru pacat dar vii in viata vesnica.si acum ia vezi care traiesc mai mult? noi vreo 70-80 de ani? sau ei vesnic? care e mai viu de fapt?