| leafboy a întrebat:

Daca ai fi pentru o zi presedintele Romaniei, ce schimbari ai face?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ce sa furi intr-o zi?

| Aero a răspuns:

As cere ministerului Educatiei sa introduca obligatoriu minim 5 ore de Vajhat pe saptamana in scoli in loc de banala educatie fizica.

| Tourniquet a răspuns:

1. L-as impusca pe Basescu.
2. Asi da salarii mari, alocatie mai mare nu 42 de lei, pensii mai mari.
3. Mi-asi lua masina, apartament, vila cu piscina day dreaming.
4. Asi angaja doctori buni.
5. Asi face spitalele curate, cu asistente grijulii, cu aparaturi noi. Un sistem sanitar NOU!

| Hombre a răspuns:

Intrucat in Romania jmecheria este sa furi se intelege ce voi face, dar vorba lui @ apache "Ce sa furi intr-o zi" laughing

| Doddel a răspuns:

Daca as fi presedinte tot as face ceva. as interzice Parazitii si m-as imbata

| HaruhiFujioka a răspuns:

Le-as da la oamenii salarii mai mari, as face ceva sa nu mai vina noroiul rosu si altele nu mai stiu care

| CosteaVlad a răspuns:

Absolut nicio schimbare, pentru că nu aș putea. Președintele are o influență foarte mică în ceea ce privște schimbările în funcționarea tuturor sistemelor din RO ce depind (într-o oarecare măsură) de guvern. Așadar degeaba vii tu ca președinte și zici că-i albă, dacă alți conducători de la N partide se unesc împotriva ta și vin și spun că-i neagră. Practic în această situație nu prea mai ai absolut nicio putere... Ai văzut și atunci cu Băse cănd a avut acea inițiativă să-i demaște pe toți hoții, corupții care-și umpleau buzunarele din banii statului, și să mai reducă din ei. În secunda 2 s-au și întors toți împotriva lui, "ce faci băi nene, vrei să ne dai în gât, las că-ți arătăm noi", și a început imediat propaganda împotriva lui "că Băsescu minte, Băsescu face aia, Băsescu face ailaltă" hai să fim serioși; și am văzut cu toții cam ce și cum a fost. Așadar nu Băsescu conduce țara, asta să fie clar, ci hoții ăia din partide, care sunt cu sutele (denumiți generic mafioți), iar tu de unul singur chiar nu vei putea face nimic, indiferent că ești președinte sau ce-oi fi... și mai ales numai pentru o zi. laughing
O seară frumoasă! happy

| AlcoholicSmile a răspuns:

Daca as fi presedinte as da pensii mai mari, as amenaja un loc de bangyjumping(sau km se scrie)si un loc unde te poti bate cu frisca si baloane cu apasmug.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi pentru o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa ce mi-as face 11 vile si mi-as cupara vreo` 7 apartamente si vreo 9 masini poate as` schima cevalaughing