| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați fi președintele României pentru o zi, ce schimbări ați face?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar esti serios cu aceasta intrebare?
Banuiesc ca esti foarte tanar si habar n-ai de atributiile si drepturile Presedintelui, asa cum sunt prevazute de Constitutia Romaniei.
Citeste-le si o sa afli ca nu poti face nici o schimbare intr-o zi, de altfel chiar in nici mai multe, fara ca Guvernul si Parlamentul sa fie de acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, ca nu as putea, daca nu ai aflat presedintele nu are putere legislativa sau executiva.

| sierra1 a răspuns:

Am decreta următoarele :

de acum incolo, "ați fi" și "ați face" să se scrie : "a-ți fi" și "a-ți face" că doar tu ai puterea, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti schimba Romania intr o zi, nu a schimbat o nimeni din 89 incoace, ar fi prea multe dar toti sunt hoți toti.

| johnnny123 a răspuns:

*ati

| Gligore2000 a răspuns:

Ti-as taia netul, deoarece postezi numai intrebari in care cersesti atentie.