| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati putea alege, in ce oras din Romania v-ati muta si de ce?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

As incerca poate Timisoara, am mai fost de cateva ori pe acolo imi place orasul, e mai curat ca Bucurestiul si mai linistit

29 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cluj, Timisoara.in vest oricum.Insa mi-ar fi greu pentru ca m-am obisnuit in Bucuresti, cu agitatia, traficul intens, aglomeratia.chiar si cu poluarea.big grin

Anna
| Anna a răspuns:

Eileen, serios acum, chiar ai incerca oradea? Sau e cu subinteleslaughing?

lolita
| lolita a răspuns:

In Brasov, cand o sa am bani o sa-mi cumpar o casa acolo. big grin

eileen
| eileen a răspuns:

Bucuresti unde stau, nu cred ca as putea locui altundeva... poate as incerca si Oradeawinking

eileen
| eileen a răspuns:

Pai am stat si m-am gandit in ce alt oras as mai putea trai, si am auzit de la multi care stau in Oradea ca e foarte frumos, linistit... da nu las eu Bucurestiulhee hee

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Imi plac orasele mai mici...Am locuit intr-unul de munte - l a Miercurea-Ciuc si mi-a placut foarte mult peisajul... Dar nu mi-a placut frigul. Imi place orasul in care locuiesc acum - Deva... Imi place Aradul foarte mult si Iasiul. Sunt intimidata de Bucuresti si ma simt pierduta acolo.
Poate ca nu m-as mai muta... decat daca ar fi neaparata nevoie.
Ma atrage marea - Constanta... dar cred ca nu as putea sa rezist fara muntele cu care sunt obisnuita.

| andi a răspuns:

In tulcea! acolo ar fi ideal pentru mine

| anonim a răspuns:

Eu abia astept sa ma mut in aceasta vara in timisoara.este minunat orasul.

| hashe86 a răspuns:

Sibiu sau brasov, sunt aproape de munte
nu vreau sa i jignesc pe cei din bucuresti dar nu as locui acolo decat daca as fi constrans de ceva.

| Dl.Inginer a răspuns:

Foarte bine eileen.Nici eu n-as lasa Bucurestiul(desi momentan studiez la Londra)..sunt fete prea frumoase...happy

| DiMoDi a răspuns:

Am fost, sunt şi voi fi, îndragostită pentru totdeauna, de oraşul meu natal. Fară motive speciale: pur şi simplu!happy

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Nu sunt din Romania, dar am fost prin multe orase din Romania, cele mai frumoase mi se par Cluj si Timisoara, dar... Bucuresti este Bucuresti, poate ca m-am obisnuit aici, asa ca, aleg Bucuresti.

| sergiu25bc a răspuns:

Eu din BACAU nu ma mut nici sa imi gasesc jumatatea in alt oras.Deci de o fi sa imi gasesc jumatatea trebuie sa faca mutatie la BACAU.)))))))))

| beba a răspuns:

Timisoara cred ca e un oras minunathappy

| hugin a răspuns:

Aici unde sunt acum( Medias, jud Sibiu). De ce? pentru. ca deja am ales. Am stat in Bucuresti 4 ani, Pitesti 1, 5 ani si m-am intors in Medias, Alt oras din Romania in care as sta? Poate Cluj, Brasov, Sibiu, Timisoara. Sunt cateva dar acu sunt multumit.

| alexam a răspuns:

Unde stau acum e perfect, e ce mi-am dorit de ceva vreme. In Bucuresti am stat 5 ani, si in primul an de facultate imi amintesc cum imi cadea parul... frate, asa poluare nu s-a mai vazut! Prefer orasele mici, linistite, cu multa verdeata inclusa ( parcuri, zone de agrement ) sau dealuri si paduri alaturi... munte...

| davvid a răspuns:

Tot eternul Bucuresti...

| cribus a răspuns:

Eu nu m-as muta din timisoara pentru nimic in lume!

| Selena a răspuns:

Eu nu m`as muta din Iasi.

| Paula a răspuns:

Oriunde, dar sa fie oras mare... m-am saturat de barfele de la mine din oras (fiind un oras mai mic )...

| dudu_4306 a răspuns:

Cluj, Sibiu, Timisoara. Orasul meu e din carton... n-ai ce face in el...

| Ecaterina a răspuns:

In Bucuresti...deoarece ruleaza cu o viteza accelerata... iubesc aglomeratia...cind orasul e impinzit de multi oameni...hmm.un amalgam de localuri...in general un local mare deschide o multime de posibilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Constanta, aproape de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
În Pitești.
Aici locuiesc și e ok pentru mine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu m-as muta din micul meu oras C-voda nu de alta dar nu platesc energia electrica nici cea termica nici radiatiile totul este gratis big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar eu nu vreau sa ma mut din Brasov, ca e prea frumos. In schimb, nu m-as muta niciodata in Bucuresti, e prea urat, din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sibiu

| GeorgiVerma a răspuns:

Sibiu happy

| deea_7042 a răspuns:

In bucuresti, pentru ca daca te fura cineva.mereue multa lume si te poate ajuta si mie imi place langa lume!