lolita
| lolita a întrebat:

Daca nu fac pregatiri pentru paste inseamna ca sunt saraca?

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu inseamna ca esti saraca... poate insemna si altceva!

| Barajag a răspuns:

Nici eu nu fac pregatiri, doar sa am ce manca de Pastebig grinUn iepuras in forma de miel si o prajiturica si gata sarbatorilehee hee

| Roby67 a răspuns:

Soacra mea ti-ar fi raspuns asa: Ce are sula, cu prefectura? Dar eu iti raspund ca nu are nici o legatura una cu altawinking

| Gentiana a răspuns:

Nu. DAR se spune ca din punct de vedere Religios, nu trebuie sa lenevim in pat in Ajunul Pastelui.
Poate ai pe cineva care sa iti pregateasca bucatele calde de pe masa sfanta, si oale rosii ca sangele Domnului.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Inseamna ca nu-ti bati prea mult capul (nu ca ar trebuiiiii)

| bblock69 a răspuns:

Nu...de ce spui asta?
Si asa sunt o gramada de oameni pe strada...care nu traiesc decat pentru a se imbuiba de sarbatori sad
Ei sunt cei saraci...in credinta!

Abh
| Abh a răspuns:

Din punct de vedere religios eventual.

| ItzRivenGod a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o zi ca oricare alta.se arunca tone de cozonaci si de oua dupa pasti, nu cred ca este ceva reprezentativ pentru ziua de paste, decat faptul ca sunt cateva zile libere, orice mancare este buna daca o ai, bucurate de o haina noua de primavara, si de un prieten, doi, de vizita la rude.nu cel ce nu are este sarac ci acela care nu simte omeneste este sarac. uite de exemplu prefer doua oua, ochiuri cu salata de rosii cu castraveti si ceapa in locul altor mari mancaruri. dar astea sunt atat de scumpe incat ma rezum la un gratar. culmea e mai ieftin. te invit sa impartim saracia asta impreuna.paste fercit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... Esti bogata si iti permiti masa la restaurantwinking Eu asa gandesc.
Daca exista restaurante de ce sa murdarim casa si sa miroasa a mancare, prajituri si altele... De ce sa punem femeile la munca cand putem sa le scoatem in oras? Sau colaboram cu o firma de catering si organizam.
La noi in familie nu exista aceasta idee, sa ne pregatim cu mancare pentru Paste. Ne pregatim doar sufleteste, si asta cred ca e cea mai importanta pregatire daca vrei sa astepti Pastele asa cum trebuie. Iar daca faci asta chiar esti foarte bogata!
Aaaa! Stai ca eram la amuzante laughing Uitam sa rad... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum poti cumpara de la supermarket tot ce ai nevoie, nu mai trebuie sa faci pregatiri speciale happy

| trafikantu a răspuns:

Hahhahahahaha!

| Gabriel_9252 a răspuns:

Mai mult lenesa...