| Mazzenine a întrebat:

De ce a trecut puiul strada?

29 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mm,pentru că potasiu.

| AikkoxD a răspuns:

Fugea de-un câine.

| Furculingură a răspuns:

Erau mai mulţi cocoşi pe partea ailaltă.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Am mai dat odata raspunsul asta, dar nu-i bai.laughing
Câteva teorii explicative:

Francis Bacon: Puiul a trecut strada pentru că încerca să scape de fantoma sa, idolul gallus domesticus.

John Locke: Mintea puiului este o tabula rasa, iar acesta trece strada în cautarea cunoaşterii.

René Descartes: Puiul a trecut strada din reflex, l-am disecat şi am tras de toţi nervii până a reuşit asta.

Jan Swammerdam: Voi demonstra că picioarele puiului vor trece strada chiar şi după ce vor fi separate de corp.

Karl Friedrich Gauss: Puiul va traversa strada formând o curbă normală.

Ernst Heinrich Weber: Puiul trece strada atunci când ∆S (cantitatea de pui necesară pentru a provoca o diferenţă sesizabilă)/ S (cantitatea de pui deja existentă) = K (puiul trece strada constant).

Wilhelm Wundt: Percepţia asupra puiului care trece strada a fost primul experiment realizat la laboratorul meu.

Edward Titchner: Folosind metoda introspecţiei, puiul a înţeles că strada are nevoie să fie traversată de el.

William James: DA! Puiul nu a trecut strada pentru că îi era frica ci îi era frică pentru că trecea strada.

Alfred Binet: Puiul a putut trece strada pentru că a obţinut scorul 1 la testul de inteligenţă.

I.P. Pavlov : Puiul e condiţionat să treacă strada aşa că va trece strada de fiecare dată când voi aprinde lumina şi o să aprind lumina până ce puiul va trece strada.

E.L.Thorndike: Folosind strategia încercare-eroare, puiul va căuta noi metode de a trece strada pâna ce va fi recompensat.

J.B. Watson: Daca îmi daţi 12 pui abia ieşiti din ou, vă voi demonstra că îl pot învăţa pe oricare dintre ei să treacă strada.

Clark Hull: Prin întăriri repetate, puiul va dobândi deprinderile necesare pentru a trece strada.

Edward Tolman: Puiul a trecut strada aşa cum a trecut toate străzile de pe harta lui mentală.

Burrhus Skinner: Am condiţionat puiul să treaca strada folosind întărirea negativă: dacă trecea strada ascundeam poza cu sigla KFC.

Max Wertheimar: Daca aprinzi succesiv doi pui aflaţi pe o parte şi pe cealaltă a strazii, atunci vei vedea continuu un pui trecând strada.

Wolfang Kohler: Puiul a stat deznădăjduit pe marginea străzii până ce a avut un moment de "insight" şi a realizat că poate trece strada.

Solomon Asch: Conformismul şi presiunea grupului au obligat puiul să treacă strada.

Sigmund Freud: Dorinţa de a trece strada a fost refulată în incoştientului puiului până ce frustrarea sexuală l-a obligat pe acesta să plece în căutarea mamei sale.

C. G. Jung: Puiul încerca să îşi definească personalitatea, trecerea străzii reprezentând un arhetip al inconştientului colectiv galinaceu.

Alfred Adler: Puiul avea un complex de inferioritate iar trecerea străzii era singura modalitate de a ajunge la perfecţiune.

Erich Fromm: Puiul se afla în perioada de evitare şi distrugere şi încearca să se separe de parinţi trecând strada.

Abraham Maslow: Prin trecerea străzii, puiul şi-a satisfăcut cea mai importantă trebuinţă, aflată deasupra vârfului piramidei.

Carl Rogers: Prin trecerea strazii, puiul s-a dezvoltat pe plan personal, atingându-şi potenţialul de cocoş.

Stanislav Grof: Prin meditaţie, conştiinţa puiului a fost capabilă de a trece strada.

Jean Piaget: Puiul nu poate să treacă strada singur pentru că se afla abia în stadiul senzorio-motor.

Konrad Lorenz: Dupa ce am terminat cu gâştele, am folosit imprinting-ul pentru a învăta puii să treaca strada.

Erik Erikson: Puiul se află într-un stadiu al căutării identităţii, iar trecerea străzii este esenţiala pentru a afla cine este el cu adevărat.

Constantin Rădulescu-Motru: Puiul a trecut strada pentru a ajunge la curs în amfiteatrul cu numele meu.

| OnuOnulică a răspuns:

Păi vroiai sa moară de frig in decembrie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Naяutσ):

Drăguţ.

| Naяutσ a răspuns (pentru anonim_4396):

E tristuţ sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Naяutσ):

Ca tini :'( *lăcrimează*

| Naяutσ a răspuns (pentru Mazzenine):

Nu ma impresionezi deloc, nonono.

| Mazzenine explică (pentru Naяutσ):

I don"t care :3 http://sketchtoy.com/56935307.

| Mazzenine explică (pentru Naяutσ):

Esti gay.

| Naяutσ a răspuns (pentru Mazzenine):

Bine.

| Mazzenine explică (pentru suităr):

Wat?

| suităr a răspuns (pentru Mazzenine):

Doar cei ce au văzut Mirai Nikki vor ințelege...

| Naяutσ a răspuns (pentru suităr):

Adica tu si tu laughing

| suităr a răspuns (pentru Naяutσ):

Hai măă...nimeni n-o știe pe Yuno?;-;

| IchigoFullbring a răspuns (pentru suităr):

Am vazut :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-> de pârţ?
-> de căcat?

...prea multe întrebări de genu, mai bine ne-ai părăsi.

| Mazzenine explică (pentru anonim_4396):

Vrei un premiu pentru opinie? :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să ajungă acasă să asculte melodia asta:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?

| lalaballet a răspuns:

Ca sa se fereasca de friptura

| ѕოiℓ a răspuns:

Să se ducă la casă gay-ului.

| DaianaSweeT a răspuns:

De nebun

| OanaaEuu a răspuns:

Pentru ca la varsta sa isi permite orice...