| mirunikkk a întrebat:

De ce ajunge comanda de pizza mai repede ca ambulanta

Răspuns Câştigător
| BackAgainToTPU a răspuns:

Mai am un raspuns,
Pentru ca daca pizza ar veni mai tarziu s`ar raci asta inseamna ca clientul nu va da banii cerand o a doua pizza, el nu da banii nici pe a doua, e nemultumit, si tot asa se aduna mai multi clienti pana intra pizzeria in datorii si se inchide din cauza asta, se mai inchid caeva pizzerii pentru ca sunt super-solicitate, apoi economia se duce de rapa. De ce? De pizza.
La ambulanta nu dai bani, eventual o spaga...

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca la pizza poti sa dai bacsis sau sa nu dai! in schimb la ambulanta daca nu dai se uita dracu la tine!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru că e criză! Şi românul este interesat mai mult de bani decât de sănătatea celorlalţi!

pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

Pentru ca traim in Romania!

| Aero a răspuns:

In lumea Incuiatilor, la studentii din Regie, ajunge mai repede ambulanta, cu toate ca ambele sunt cam la fel de aproape de acest complex.
In lumea vrajitorilor e mai simplu, mai ales pentru elevii de la Hogwarts, avem si infirmeria in scoala. Madam Pomfrey e cea mai tare!

| rockelle75 a răspuns:

Pentru ca stau langa pizzerie pe cand spitalul e in cealalta parte a orasului laughing

| Psihiatra a răspuns:

La cel de la ambulanta nu i se da bachisi tongue

| G a răspuns:

Ambulanta nu este platita sa vina, in timp ce omul care livreaza pizza da.

| Laurici :x a răspuns:

Clientul nostru stapanul nostru laughing

| DeeaLove08 a răspuns:

Pentru ca cei de la ambulanta se opresc pe drum sa mănânce, iar cei de la pizza au totul la îndemâna, nu mai e nevoierolling on the floor

| saymoon a răspuns:

Pai romanul ii flamand, si suporta mai degraba durerea decat foamea, nu i asa?

| daiana a răspuns:

Pizza ajunge mai repede deoarece risca sa se raceasca, in timp ce ambulanta nu.

| BackAgainToTPU a răspuns:

Pentru ca ne e lene sa mergem la pizzerie dar totusi e la 30 de metri departare, iar ambulanta e la dracu`n praznic, si mai vine si cu hardughia aia de masina cu lumini si sunet de se uita toti soferii si ii dau onoarea sa treaca, sau nu.

Asta e raspuns de la varu`meu, are o logica super laughing

| Unique a răspuns:

Ca asa vrea muschii ei laughinglaughinglaughing

| weeds a răspuns:

Mai, la mine nici pizza n-ajunge prea repede...