| Floricica_4953 a întrebat:

De ce poate sosi acasa o pizza comandata mai repede decat ambulanta?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca sunt mai multi oameni capabili sa livreze pizza decat cei capabili sa fie medici si paramedici pe salvare.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bunicul meu, erou naţional, a decedat din cauză că nu a ajuns la timp ambulanţa.
Asta în condiţiile în care în oraşul natal locuiam la 60 de metri de staţia de Ambulanţă şi erau 3 parcate acolo (le puteam vedea de la poartă) şi, bonus, după ce c-au făcut 45 de minute până la mine, au şi uitat masca de oxigen în maşină, întârziind foarte mult primul ajutor de care avea nevoie bunicul meu, contribuind decisiv la decesul acestuia.
Şi, dacă-l făceau bine medicii ce primeau? Nimic! Că s-au comportat aşa ce-au primit? Nimic!
Ei bine, la pizzerie promptitudinea, bunul simţ şi toate astea se PLĂTESC!
Ca om care livrează pizza, dacă eşti suficient de prompt, ajungi să câştigi mai mult decât un ambulanţierwinking.
Salutare.

| morena a răspuns:

Clientii platesc si sunt mai putini ca si pacientii care s multi si nici nu platesc! Asta-i Romania de tot rahatul!

| Gizăz a răspuns:

Pentru că ambulanța nu e scuter.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Fals, daca suni la o clinica particulara pentru ambulanta, vine chiar mai repede decat o pizza.

| Melody a răspuns:

Pentru ca sunt mai multe pizzerii decat ambulante...Crede-ma, paramedicii nu stau degeaba o clipa.

| noktambul a răspuns:

Cine te-a mintit? Ti-a fost rau dupa ce-ai mancat pizza?

| BrD a răspuns:

Un parodox, nu? Sa zicem ca pizzeriile sunt mai putin solicitate decat ambulantele (si sunt si mai multe pizzerile). Stiind acest lucru, pizzeria va vrea sa aiba un client in plus, astfel ca va face tot posibilul ca pizza sa ajunga cat mai repede la tine (ca data viitoare sa cumperi tot de la ei). In schimb, ambulanta tot pe aia o chemi, chiar daca nu iti face pe plac (desi ai alternative, de ex: SMURD... dar te costa...).

Sper ca ti'am elucidat misterul tongue.

| yanis a răspuns:

Pentru ca pizza o platesti, iar cei de pe ambulanta nu au chef de munca, mai ales ca au salariile mai mici acumlaughing)

| MEMO a răspuns:

laughing)))) foarte buna intrebarea.
Pt ca cei de la pizza se grabesc sa ia banii.
Iar cei de la ambulanta pana urca in masina, pana se strang vreo 2-3 e mai dificil.
Si pentru ca in unele orase sunt mai multe pizzari decat spitale rolling on the floor)

| ingerash_1981 a răspuns:

Pentru ca sunt nesimtitiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca pe cei de la spital nu'i mai intereseaza de pacienti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pizza o platesti dar amulanta nu

| NoBoDy_9430 a răspuns:

Mai bine, atunci cand avem nevoie de ambulanta, chemam omul cu pizza ca ne duce el la spitalrolling on the floor

| cristiana08 a răspuns:

Pentru ca ambulanta este mai grea decat pizza!

| Floricica_4953 explică:

Mmmda corect pe ei nu e prea intereseaza viata pacientilor...
sad