| Omulambitious a întrebat:

De ce aveti pofta sa mancati si sa beti acum eu as manca niste cartofi prajiti de la Mc si as bea un Pepsi voi?

20 răspunsuri:
| DaVà a răspuns:

As bea un Dew, si as manca batoane Lion sau Fagaras.Sau un 7up cu pizza Margherita fierbinte, cu blat subtire.Mi-am facut pofta singur, si e inchis la pizzeria de unde iau eu...sunt prost.

| AikkoxD a răspuns:

Aş mânca Daiquiri şi aş bea un Kent 8.

| Omulambitious explică (pentru AikkoxD):

Kent 8 lung sau scurt smug?

| AikkoxD a răspuns (pentru Omulambitious):

Scurt.

| hSh3ad a răspuns:

Eu am poftă de o Shaorma smug

| Rockărița a răspuns:

Nu vreau să mănânc sau să beau... Vreau doar să dorm.yawn.

| Urpaniel a răspuns (pentru Rockărița):

Bănuiesc că nici tu nu ai o gaşcă intreagă care strigă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rockărița):

Vrei sa-l superi pe Connect-r?

| Rockărița a răspuns (pentru anonim_4396):

Să-și vadă de treaba lui și să nu doarmă cât vrea laughing. Mie mi-e somn, problem? smug.

| Rockărița a răspuns (pentru Urpaniel):

Aveam...am trimis-o la culcare laughing.

| Urpaniel a răspuns (pentru Rockărița):

Atât de uşor ai scăpat de ei? Eu i-am ucis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheesecake-uri si milkshake-uri reci.

| τττ a răspuns:

Am pofta de un hamburger de la Mc si o Cola rece :X:X:X

| iKeel a răspuns:

Eu aş vrea să pap îngheţată.

| umbrax a răspuns:

De nimic

| Ho1 a răspuns:

As manca cartofi frantuzesti si as bea Fanta (Orange)
CArtofi frantuzesti...
Timp de preparare:
1 ora

Ingrediente:
700 - 800 g cartofi,
4 oua,
200 - 300 ml smintina,
50 g unt,
30 g pesmet,
sare.

Mod de preparare:
Cartofi de marime mijlocie, bine curatati si necuratati de coaja se fierb acoperit cca. 30 min, in apa clocotita cat sa-i cuprinda. In apa se pune o lingurita de sare, ca sa nu se zdrobeasca.

Dupa ce s-au fiert, se taie in felii de cca 1/2 cm. Ouale se pun intr-un vas si se fierb cu o lingurita de sare cca 5-6 min, apoi se curata de coaja.

Intr-un vas de 1 - 2 l uns bine cu unt se pune jumatate din cantitatea de cartofi, peste cartofi se pun 2 oua taiate felii rotunde, presarand o jumatate de lingurita de sare fina. Se procedeaza la fel si cu jumatatea de cartofi, ouale si sarea. Deasupra se distribuie jumatatea din cantitatea de smantina, pesmetul care a fost infierbintat, un minut cu untul.

Preparatul se introduce in cuptor sa se infierbinte cu 15 min, inainte de servire. Dupa ce s-a scos din cuptor se pune restul de smantina.

Preparatul se serveste ca fel intai sau ca felul doi, asociat cu salata verde sau cu alte salate. Se poate servi si ca garnitura la fripturi calde de orice fel.

| SongokuJR a răspuns (pentru Ho1):

Acum chiar stim ca stii sa gatestilaughingGreu mai gasesti astfel de fete in zilele noastrelaughing

| LanaDelRayFan a răspuns:

Eu as manca orice acum, ca mi-e foame, dar mi-e lene sa merg la bucatarie laughing

| LaNaibaa a răspuns:

As manca un ecler si as bea tequilla.

| ƒαηтαѕу a răspuns:

As manca un meniul Big Mac de la McDonald's!
Aaaa, stai, tocmai azi o sa imi iaulaughing