| anonimathebest a întrebat:

DE ce Dumnezeu are barba? oare de ce nu se barbiereste?

7 răspunsuri:
| bombănucleară a răspuns:

Pentru ca daca si-ar tunde barba nu ar mai avea niciun fel de putere.Toata puterea se afla in barba.Sau poate vrea sa fie la moda.

| scully a răspuns:

Scumpe Gillete-urile astea ale naibii.

| Nymphetamine a răspuns:

Cine zice ca Dumnezeu are barba?

| ionut1369 a răspuns:

De unde stii tu ca are?

| anonimathebest explică:

Din icoane!

| anonimathebest explică:

Eu zic

| Karashi a răspuns:

DE ce iei numele Domnului in deras? oare de ce?
In primul rand nimeni n-are de unde sti ca el are barba(nimeni nu l-a vazut vreodata si o sa ai noroc daca il intalnesti cand mori)
Tu zica ca l-ai vazut in icoane cu barba...pai da l-ai vazut normal insa nu stie nimeni ca are barba! Icoanele sunt facute dupa imaginatia frumoasa a pictorilor si a oamenilor normali! Ei lau facut cu barba fiica asa si lau imaginat!
Daca vrei sa nu mai aibe barba imagineazal si u fara barba!
'Dar nu mai lua numele sau in desert'