| overdose90 a întrebat:

De ce ne place asa de mult sa mancam dulciuri?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ciocolata = sex. smug
Cui nu-i place sexul? oh go on

| cristi202 a răspuns:

Pentru ca suntem niste dulci?happyhappy

| madia a răspuns:

De mere!

| Ysha a răspuns:

Pentru ca sunt bune =p~

| Geanina a răspuns:

Dar nu le plac tuturor.tongue

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Pentru că sunt dulci ca niște lămâi =p~

| saymoon a răspuns:

Daca ar fi s o luam corect, dulciurile contin zaharuri, dei glucide, iar creierul are nevoie de ele ca sa functioneze normal. Iar cum creierul conduce activitatea intregului organizm poate de asemenea controla si papile noastre gustative.Asta e explicatia stiintifica dar si cum spun ceilalti ca sunt bune dar pentru mine e suficient cate 2 bucatele de ciocolata pe luna, nu ma omor cu dulciurile dar cum am spus uneori dar foarte rar cand invat simt nevoia de ceva dulce.

| Seвi a răspuns:

Aa.thinking pentru ca sunt dulci rolling eyes damn

| Mary24 a răspuns:

Pentru ca ne ngrasam

ps:sunt bunelaughing

| jolie a răspuns:

Pai daca viata asta e amara macar dulciuri sa mancam sa ne mai amagim si noi

| a răspuns:

Nu știu, nu știu d'astea.
Glumesc.
Pentru că au gust bun.

| zzzuperman a răspuns:

Nu stiu, nu stiu

| Lime a răspuns:

Pai de exemplu stiu ca ciocolata activeaza un stimul de placere de pe creierasul nostru sau ceva de genu :))

http://www.copilul.ro/......a4419.html

http://www.gastronomicus.ro/articole-gastronomice.php?art=Ciocolata

uneori cred ca sunt dependenta...de ciocolata, de dulciuri si vreau sa nu mai fiu dar nu pot :( partea buna e ca oricata ciocolata as manca nu ma ingras :">

:*:*pup

| lolavanity a răspuns:

Pentru că ne dau energie. Şi au un gust bun.

| TJohannaB a răspuns:

Pentru ca sunt bune.

| Ady_3821 a răspuns:

Pentru ca sa mergem la dentist.