| alecs871 a întrebat:

De ce nu se face mancare pentru pisici cu gust de soareci?

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai da nu te-ai gandit la un lucru happy Cine ar fi prostu care sa stea sa prinda soareci numai pentru a face mancare de aia?laughing
Lasa ca pisicutele sunt harnice si prind repede soricei happy

| NoName0011 a răspuns:

Sa nu faca soareci de rusinelaughing

| ViVi a răspuns:

O intrebare foarte inteligenta... Uite ca eu nu mi-am pus-o niciodata... Probabil cand vor exista si soareci cu gust de pisici dar mai bine de fapt inventeaza tu laughingrolling on the floor iti dai seama ca nu ar prinde soareci pentru ca sa faca mancare speciala de pisici laughing

| soseta ucigasa a răspuns:

Daca gusti tu un soarece, promit sa incerc eu sa fac mancare de pisici cu acel gust.

| alecs871 explică:

Ganditi-va, soarecii sunt niste daunatori ai naturii, nu au niciun folos si ar fi bine sa fie redus numarul lor.
Si la intrebarea asta nu cred ca exista un raspuns prea plauzibilhee hee. Sunt purtatori a mii de boli care ar putea fi trasmise si la pisici (asta daca nu ar fi soareci crescuti in locuri speciale, gen avicola pentru gaini) si probabil nu se inventeaza asemenea mancare fiinda un soarece nu prea are multa carne.

| deya90 a răspuns:

Ca sa se mentina si pisicuta in forma laughing, sa nu-si uite rostul, sa mai alerge si ea dupa soricei... ce tot mura in gura

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai fost pusa intrebarea, cred ca pisica mananca orice carne nu cred ca de soarece in mod special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are gust de soareci, de unde sti ca nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica percepe gustul, nu si mirosul.soarecele are gust de sange si carne, nu are un gust special, in particular. daca ar fi mancare din porc sau oaie tot gust de sange si carne ar avea, ma refer la gustul fresh, atunci cand albumina inca nu se coaguleaza.