| Gandăr a întrebat:

De ce papagalu' meu se ceartă cu vrăbiile de afară ca disperatu'?
E vreo poveste de dramă pe acolo pe la ei?
L-o fii înşelat una? O fii pierdut bani la un pariu?
Norocul meu că am plasă, că altfel nu cred că mai erau păsări care să nu fie pe cale de dispariţie.

http://r26.imgfast.net/users/2614/17/19/77/smiles/209754 3208.gif

8 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Le cearta pentru ca nu i-au facut oralul bine, deh se mai "împlântă".

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Totul a inceput pe 32 a 13-a cand o papagalul tau si-a facut facebook si acolo in stanga unde e mereu cate un anunt enervant, a vazut ca erau de vanzare un sirang de bile anale de firma. a zis sa ii i-a amicei lui(o randunica) in memoria lui Pastorel (gagicu decedat)... dupa ce il-a dat, au inceput amandoi sa danseze pe Chica boom pana cand randunica a inceput sa fluere stereo (l-o fi injurat in tiganeste) asa ca randunica si-a chemat bodyguarzii si l-au chefelit de l-au invinetit...so,de atunci papagalu are numai "fani"batting eyelashes

| Gandăr explică (pentru LumeaÎnTreiDe):

Nu m-ar mira chestia asta dacă era adevărată... D:

| LumeaÎnTreiDe a răspuns (pentru Gandăr):

Ai zis drama nuh? raised eyebrows pai face parte din filmele de comedie

| Zendaa a răspuns:

Stiam eu ca trebuia sa invat pasareasca...

| MisterCMD a răspuns:

Poate si-a gasit vreo muiere si se plange ca e la bulau.

| petruclaudiu78 a răspuns:

O fi norocul tau ca ai plasa, dar e ghinionul papagalului.
Explicatia e simpla. Vrabiile de afara sunt libere si iti ironizeaza papagalul, care e prizonierul dragostei tale pentru pasari colorate.
Ala le tot spune ca de fapt are o situatie de invidiat, un stapan iubitor, care ii face toate poftele (in primul rand cele alimentare).
Alea, desi lihnite dupa o firimitura de paine, o tin pe a lor, ca e degeaba asta, daca nu e liber.
Deschide colivia, scoate plasa de la geam si o sa afli cine si ce va alege. Partea buna e ca dupa aceea o sa poti sa iti cumperi o pisica.

| FlasH112 a răspuns:

Vorbesc si ele...