| BluePuff_3062 a întrebat:

De ce PESTEra nu are nici un peste?

6 răspunsuri:
| RamonaMn a răspuns:

Ca sa intrebi tu tonguetongue

| lia a răspuns:

Asta este o intrebare retorica, nu?
Sau poate un banc sec... daca este asa, iti pot spune si eu unuhee hee
Erau doua bile, una era neagra si una era putin mai incolo laughing

| dulshe a răspuns:

Pentru ca nu e plina cu apa!

| andreea_8479 a răspuns:

Prin peşteră se întelege orice gol natural aflat în scoarţa Pamântului. Accentuăm că este vorba de goluri naturale, caci omul sapă mine, galerii, puţuri, tunele, dar nu peşteri. În acelaşi sens cu „peştera" se folosesc de multe ori cuvintele „cavernă" si „grotă".

| prettyodd a răspuns:

Pentru ca nici tircOU nu are niciun OU.
happy

| liviupaun a răspuns:

Este prea frig intr-o pestera ca in apa din inauntrul ei sa existe pesti