| Alex_7297 a întrebat:

De ce se pune pizza în cutii pătrate şi nu în cutii rotunde?

Răspuns Câştigător
| bogdand a răspuns:

Pentru ca un turn de cutii patrate e mai usor de carat decat unu cu cutii rotunde. Si mai important e ca e mai ieftin sa faci cutii patrate decat rotunde. Se pierde mult material cand croiesti ceva rotund, se arunca toate colturile nu?

11 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Rotund din rotund nu le poti scoate, asa din patrat iti ramane spatiu gol la colturibig grinPofta mare!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Cutiile pătrate sunt mai uşor de produs decât cele rotunde datorită colţurilor, şi cum zicea bogdan, e mai practic în sensul că e mai uşor de cărat.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna intrebarewinking
Asa au vrut astialaughingSa o puna in cuti patrate ca sa nu se mai chinuie sa le faca rotundewinking

| juniper a răspuns:

Pentru ca sunt mai usoare de facut formele patrate, decat cele rotunde, cele rotunde sunt cam greu de facut, deci mai bine cele patrate, plus ca daca erau rotunde cum o mai scoteai?

| Marii a răspuns:

Ca sa poata taia mai bine, fara sa strice cutia. happy

| TeoIonela a răspuns:

Ca sa aiba pizza unde sa-si oxigeneze creierullaughinglaughing-in colturi-laughing

| Alex_7297 explică:

@bogdand, de ce să zici că se pierde material când tai colţurile şi să nu zici că se economiseşte, pentru că nu se mai fac colţurile?laughing

| Pisiii :x a răspuns:

Chiar asa? oare de ce? poate special ca sa punem noi intrebarea asta

| caramelitamia a răspuns:

Ursulika a dat raspunsul corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de intrebare mai e si asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ne intrebam noi...laughing