| anonim_4396 a întrebat:

De unde a inceput faza cu Harlem Shake?laughing

30 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Toată treaba asta se datorează plictiselii.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De la un vis

| Ashadow a răspuns:

Probabil dintr-o buda(acolo le vin oamenilor cele mai inspirate idei).
P.S Pai cum? Grimmjow nu face harlem shake?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Păi cam dalaughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

PS:Avem un fan Bleach pe aici..nu?laughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Bine,bine m-ai prins big grin

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Da,da unde ti-e Zanpakutoul?thinking

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Eh nu se vede in poza, l-am uitat in Soul Society.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Cum ai putut să-l lasi acolo? Să vezi ce-ti fac!

http://i.ytimg.com/vi/Nkt5Bj5xWjw/0.jpg

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ai grija ce spui domnule ca-l chem pe ulquiorra sa te certe

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Te pâr la Aizen-sama!tongue

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Incep sa plang! laughing

| greyhound a răspuns:

De la un joint

| PopAdrian a răspuns:

Au fost odata ca niciodata niste omuleti mai ciudati (http://www.youtube.com/watch?v=8vJiSSAMNWw) care s-au filmat zbenguindu-se pe melodia Harlem Shake a lui Baauer (http://www.youtube.com/watch?v=Bk1_DbbzSdY). Ceilalti utilizatori au zis: Hei, hai sa ne zbenguim si noi. La randul lor, altii i-au vazut si au facut acelasi lucru. De atunci si pana in ziua de azi, oamenii se zbenguiesc pe melodia aceea timp de aprox. 30 de secunde si apoi se pun pe net, fiind apreciati de catre toti;)) Sfarsit!

| 00AName00 a răspuns:

De la niste prosti care nu aveau ce face.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

O inceput acam acu 13 ani, numai acum o fost evidentiata

| Danişor a răspuns:

Harlem Shake (în română Zguduirea, zgâlțâirea din Harlem) este un fenomen pe internet care a apărut în urma obținerii a unui video postat pe YouTube[1], un mare număr de vizualizări. Video-ul original postat în data de 2 februarie 2013, a fost filmat de 5 tineri australieni, și a adunat într-o singură săptămână 2, 7 mln. de vizualizări, iar pe data de 18 februarie, avea deja 11, 0 milioane.
Imediat după ce a apărut pe Internet au apărut zeci de videouri "imitând" fenomenul. Se crede că acest video este primul pe internet, care a devenit nu mai puțin popular decât bine cunoscutul Gangnam Style[2], care s-a menținut pe poziții de vârf în 2012. După datele din 15 februarie, numărul total de vizionări al videourilor Harlem Shake depășește 120 milioane de vizualizări [3].
Esența dansulului constă în aceea că în partea introductivă, primele 14-15 secunde, dansează un singur om care poartă o pălărie (de obicei, o cască), în același timp alte persoane sînt implicate în activități de rutină, după care, videoclipul e întrerupt preț de fracțiune de secundă, iar când revine, toți oamenii în costume de dans sau aproape goi, fac mișcări haotice, luând poziții neobișnuite sau făcând mișcări erotice[4]. Videoul durează de obicei 30-35 de secunde. Acompanierea muzicală, constiruie un pasaj din singleul "Harlem Shake", a muzicianului american Baauer. Se crede că lungimea scurtă a videourilor este una dintre cheile de la popularitatea a acestora

| Danişor a răspuns:

Harlem Shake (în română Zguduirea, zgâlțâirea din Harlem) este un fenomen pe internet care a apărut în urma obținerii a unui video postat pe YouTube[1], un mare număr de vizualizări. Video-ul original postat în data de 2 februarie 2013, a fost filmat de 5 tineri australieni, și a adunat într-o singură săptămână 2, 7 mln. de vizualizări, iar pe data de 18 februarie, avea deja 11, 0 milioane.
Imediat după ce a apărut pe Internet au apărut zeci de videouri "imitând" fenomenul. Se crede că acest video este primul pe internet, care a devenit nu mai puțin popular decât bine cunoscutul Gangnam Style[2], care s-a menținut pe poziții de vârf în 2012. După datele din 15 februarie, numărul total de vizionări al videourilor Harlem Shake depășește 120 milioane de vizualizări [3].
Esența dansulului constă în aceea că în partea introductivă, primele 14-15 secunde, dansează un singur om care poartă o pălărie (de obicei, o cască), în același timp alte persoane sînt implicate în activități de rutină, după care, videoclipul e întrerupt preț de fracțiune de secundă, iar când revine, toți oamenii în costume de dans sau aproape goi, fac mișcări haotice, luând poziții neobișnuite sau făcând mișcări erotice[4]. Videoul durează de obicei 30-35 de secunde. Acompanierea muzicală, constiruie un pasaj din singleul "Harlem Shake", a muzicianului american Baauer. Se crede că lungimea scurtă a videourilor este una dintre cheile de la popularitatea a acestora. funda?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Danişor):

Asta puteam să iau si eu de pe netbig grin

| Danişor a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Asa si? iti zisai eu ca nu poti sa ies si tu la fel

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Danişor):

Nu dar..la T/a speram să aud si eu ceva ciudat si sălbati de la voi.

| DubstepQueen a răspuns:

Primul harlem shake e asta http://www.youtube.com/watch?v=8vJiSSAMNWw
Melodia e veche de 20 de ani, si a revenit in voga dupa ce un dj a mixat-o :)

| Pisicamop a răspuns:

Nu știu.dar stiu ca eu l-am văzut la doza de has prima oara

| AriantheLissa a răspuns:

Toata chestia asta se trage de la dorinta baietilor de a-si face ouale omleta big grin laughing

| XxRoxyxX a răspuns:

De la niste oamenii cu multa imaginatie... Si de la un esec al naturii...

| Cordelia a răspuns:

Mie nu mi se pare ca ie cul să fi hipstăr, ie de prost gust cu aztecurile lor, da aşa ie.

| DariaDariukk a răspuns:

Pai. de la diferite dansur+melodia + plictiseala s-a facut prostia asta

| DrAkOs a răspuns:

De la niste americani care sau saturat sa tot auda gangan style funda?

Răspuns utilizator avertizat
| SpongeBobICarlyUnfabulosVictorious a răspuns:

Faza cu Harlem Shake a aparut in cartierul Harlem din New York in anii 90' Cantata de Baauer si acum cateva luni cineva a a facut un videoclip cu dansul ala timp de 30 de secunde si acum toti posteaza asemena videoclipuri pe youtube