| blondissima a întrebat:

Descantec de Muma Padurii:

Descantatoarea ia o matura, foc, un topor si o oala cu apa. Se aseaza in pragul usii de afara si cat descanta se uita la un pom. Muma copilului sade la spatele ei. Se descanta numai cand soarele e pe muchie, gata de asfintit. Cand zice "cu focul te-oi arde" - arunca jos focul; "cu matura te-oi matura" - atinge cu ea de pardoseala; "cu apa te-oi ineca" - varsa jos apa; " cu toporul te-oi taia" - ciocaneste cu el in stalpul usii, in dreapta si in stanga.

U, Muma Padurii,
U, Tatal Padurii,
Cearta-ti canii tai,
Catelele tale,
Caii tai,
Telegarii tai,
Armasarii tai,
Zmeii tai,
Zmeoaicele tai,
Sa nu vie la N.
Sa-l zdrobeasca,
Sa-l zdruncineasca,
Din somn sa mi-l destepteze,
Ca eu cu focul te-oi arde,
Cu matura te-oi matura,
Cu apa te-oi ineca,
Cu toporul te-oi taia.

Sursa: http://www.rightwords.ro/......a-ia-o-...

Daca descantecul nu a avut efect, ce faci?

Răspuns Câştigător
| AlQaeda a răspuns:

Sa-mi *** una daca am inteles ceva straight face

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îţi reiei tratamentul cu antipsihotice şi antihalucinogene.hee hee

| Bya132 a răspuns:

Ooooook, asta începe să devină înspăimântător.

| Musique a răspuns:

?(robotul are probleme)

| αηηα a răspuns:

Iei bazooka...

| NumePublicAnonim a răspuns:

Aduc baltagul

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg mai departe, dar sper sa nu ma intilnesc cu ...Numai bine.