| CoMyYySiAtat a întrebat:

Doi ardeleni la oraş sunt cazaţi într-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge. Se apucă ei să urce pe scări. Pe la etajul 5, Ion către Gheorghe:
- Gheo, am să îţi zic ceva…
- Lasă-mă în amărăciunea mea, îmi zici când ajungem…
După încă vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie să-ţi zic ceva…
- Lasă-mă Ioane, îmi zici când ajungem, acu' lasă-mă în pace!
În faţa uşii, Gheorghe către Ion, gâfâind ca o locomotivă:
- Ia zi acum ce voiai să-mi zici.
- Am uitat cheia la recepţie!
Se apucă ei să coboare. După vreo 5 etaje, Ion vrea să zică ceva.
- Lasă-mă în pace. Îmi zici jos!
Alte 7 etaje, Ion vrea să spună ceva, Gheorghe îl opreşte enervat. Ajung sleiţi la recepţie, Ion:
- Măi Gheo, tu chiar nu ştii de glumă?

Răspuns Câştigător
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Veche,dar misto.

5 răspunsuri:
| PotcaPădurii a răspuns:

*isi scoate bricheta*
*fumeaza ce a mai ramas din aceasta gluma fumata...*

| Ţepeşu a răspuns:

Veche, da' ca să nu te superi...

zi tu ce să fac.

| MâţulMov a răspuns:

O stiu, dar eu o stiam in varianta Bula si Strula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, oare din cauza ca de-abia m-am sculat, nu pot rade, sau sa fie altceva?

| CoMyYySiAtat explică (pentru anonim_4396):

E T/A, intr-adevar e veche si poate voua nu va place la fel de mult cum imi place mie, dar totusi, dac ne uitam acum pe T/A, asta e aproape cea ai amuzanta chestie!