| Bot a întrebat:

Doi barbati beau in o carciuma. Intra doua femei. Primul barbat zice, "Trebuie sa plec, sotia si fiica mea au ajuns". Al doilea barbat se intoarce si spune, "Si eu trebuie sa plec, sotia si fiica mea au ajuns." In cladire nu a intrat nimeni in afara de 2 femei. Cum e posibil?

19 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Simplu!
Barbatii sunt arabi si au amandoi aceeasi sotie, iar fiica... fiecare crede ca e a lui.

| GhostStar a răspuns:

Femeile erau fiica si sotia primului, iar fiica si sotia celui de al doilea erau deja in carciuma

| Bot explică (pentru GhostStar):

Sa zicem ca in cladire nu mai erau decat femeile acestea.

| GhostStar a răspuns (pentru Bot):

Atunci cele care au intrat, erau sotia/fica celui dintai si probabil al doilea a fost sunat pe telefon de sotia/fica sa(au ajuns undeva)

| GhostStar a răspuns:

Stai ca am gresit, prima era sotia primului, a doua era fiica primului si sotia gravida a celui de al doilea

| Bot explică:

Raspuns corect: Fiecare barbat e casatorit cu fiica celuilalt.

| Lovelykat a răspuns:

Pai in cladire au intrat doar 2 femei intr-adevar, dar poate ca celelalte doua erau la o vecina, apoi s-au dus acasa, la ele.laughing..Si asa au ajunslaughing.(mda...stupid..i knowoh go on)

| Dejit a răspuns:

Mamele sunt femeile, corect? Fiicele nu sunt femei pentru ca sunt minore (asa cred...).

| Bot explică (pentru Dejit):

Femeile nu sunt mame

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Pai eu ma gandesc ca barbatii beau intr-o carciuma, dar de fapt femeile au intrat intr-o cladire nu? laughing

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Pai simplu barbatii erau in carciuma iar femeile in cladire.

| PinkPanter a răspuns:

S-au imbatat si vad in dublu exemplar! laughing

| xRainyDay a răspuns:

Ambele erau două femei care erau gravide cu fete?

| xRainyDay a răspuns:

Sau probabil celelalte două erau fete nu femei.

| Bot explică (pentru xRainyDay):

Femeile erau oricum mai tinere decat barbatii si niciun raspuns de aici nu e corect.

| DolsePapusika a răspuns:

Pai nu isi insele femeile au plecat! Astia "Da" barbati laughing

| DolsePapusika a răspuns:

Pai nu isi insele femeile au plecat! Astia "Da" barbati laughing

| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

laughing) ce simplu primul care spune asta e sotul care creda caci copilul e al lui dar e de fapt e al celuilat barbat adica amantullaughing)

| Kairon a răspuns:

Eu zic ca sotia si fica erau afara