| mastadont a întrebat:

Dragi membri TPU, Vă anunţ cu o neţărmurită uimire precum şi cu o poftă de râs nebună că tocmai am fost contactat pe Whats app de renumitul, inegalabilul, faimosul Benjamin Franklin. Aţi auzit bine, cică a descoperit elixirul nemuririi şi este dispus să îmi ofere o doză pentru testare, eu trebuind să plătesc doar taxele de transport trimiţându-i imediat o sumă considerabilă care să acopere aceste cheltuieli minore. Ba chiar mi-a arătat mesaje de la oameni care au testat produsul şi care nu aveau de spus decât cuvinte de laudă despre această înşelătorie imposibil de crezut de oricine are puţină minte, dar teribil de amuzantă.
Voi de ce spamuri amuzante sau de-a dreptul ciudate aţi avut parte?

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Spam-urile sunt amuzante?

| mastadont explică (pentru J0B0MAT):

Unele chiar foarte. Exemplul dat de mine nu ți se pare amuzant?

| J0B0MAT a răspuns (pentru mastadont):

Nici măcar un pic.

| mastadont explică (pentru J0B0MAT):

Înseamnă că avem o perspectivă asupra umorului total diferită dar e ok, nu tuturor trebuie să ne placă aceleași lucruri.
Mi se pare amuzant cum acel spammer a inventat o asemenea gogomănie trasă de păr, și probabil se așteaptă și la clienți care să-i pice în plasă. La cât de diversă e lumea asta nu m-aș mira să fie destui creduli care să pună botul, în fond, au fost vândute și teritorii din țări inexistente, elixirul vieții e de fapt ascuns de elita mondială și de illuminati laughing
Acuma l-am dus cu vorba și i-am mărturisit că am o funcție înaltă în masonerie, i-am zis să aibă răbdare și o să-i conving și pe colegii mei întru conspirații să cumpere magicul elixir big grin pare să mă fi crezut...

| J0B0MAT a răspuns (pentru mastadont):

No, fiecare trebuie să se amuze din ceva.Cu cât mai mult, cu atât mai bine.Pe tik tok găsesc eu amuzament din prostia ălora.

| BobTheCat a răspuns:

Nu cred! XD Din fericire (sau din pacate, depinde cum o iei), nu am avut vreo experienta asa de ciudata. Totusi, povestea ta este legendara, chiar spune multe despre nivelul de cultura al acestor scammeri. Din pacate, multi oameni, predominant copiii mici sau persoanele in varsta cad in plasa tipilor acestia si isi iau teapa, cum zice romanul.