| mika a întrebat:

Esti curios/a? :)
http://www.cancan.ro/......55459.html
parerii! :-?

Răspuns Câştigător
| Työlki a răspuns:

Pai si 2012?
Astia o facut filmul degeaba?

11 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Comentez(ca de obicei):
1.Vom vorbi aceeaș limbă: mare brânză. atunci mă voi înțelege cu x din Spania.
2.Morți vor umbla pe pământ: în Iad, sunt aproape 90% sigură că sunt mai multe persoane de cât în Rai, dar asta e deja absurd.
3.Economia mondială va intra în colaps: România e cea mai capabilă să răspundă la asta, la noi, economia deja este în colaps
4.Soarele va deveni furnizorul unic de energie: sunt extrem de curioasă cine este acest "Rege al Cerului"? Hmm. tipic unui clarvăzător
5. Oameni vor trăi 200 de ani: Medicina se va extinde în țările cu o putere economică de invidiat: Germania, Japonia.
6.Radiațiile vor usca pământul: Suntem deja extrem de uscați, dacă aveți bunicii la țară, îmi sunteți martori că pe dealuri pământul este crăpat.
7.Metodele vechilor chinezi vor înlocui medicina modernă: un lucru bun, decât să e umfli de medicamente, antibiotice, mai bine cu leacuri bătrânești
8. Oameni vor învăța să vorbească cu animalele: Ce e atât de grav?
9.Toate taxele vor fi abolite: Că refuză să plătească taxele regilor, mi se pare foarte bine...
10.Vom avea nevoie de licență ca să avem copii: Eu dacă mâine rămân gravidă, vin și mă asasinează că n-am licență?
11.Nuditatea va deveni normală: În afară de privirea noastră, nu va suferi nimic, și nuditatea este normală, dar nu în public.
12.Insomniile vor depăși un bilion de cazuri: Mereu mi-am dorit să dorm buștean.
13.Numărul de homosexuali se va mări de 4 ori: Hopa.
14.Războaiele intergalactice vor provoca dezastre: s-a uitat cam mult la star uărls.
15.Viitorul papă va fi asasinat: Tipic unui clarvăzător.
16.Credința organizată va înceta să existe: Din cauza viitorului papă care va fi asasinat, cică. aiurea, oricum Bisericile sunt goale.
17. Îngerii vor trăi alături de oameni: Nu văd problema, poate ne mai apără de necazuri xD
18.Anticristul va fi capturat: Și dacă îl prind pe Satan, ce fac cu el? Mamă, va întârzia Apocalipsa, băăă dacă vine Satan pe pământ, nu vine Apocalipsa?!
19. Oameni vor locui pe alte planete: Speculații vechi...
20. Sfârșitul lumii vine în 2436: A văzut și el că sfârșitul mereu se spune că vine într-un timp extrem de scurt. Atunci, s-a hotărât să zică (virgulă) că sfârșitul vine într-un timp mult mai întelungat (anul 2436).

Știți, speculații degeaba puse...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu ma mai intereseaza „prezicerile" astea...sunt doar porcarii!

asa si eu pot sa zic ca vom pati nu stiu ce,nu stiu cand, si o gramada de pampalai vor pune botul.

nu suntem in stare (oamenii) sa prezicem vremea pe o saptamana (exact), si putem prezice cand vine sfarsitu lumii?

Răspuns utilizator avertizat
| AndutzaAndu a răspuns:

în cazul ăsta poate să vină că eu atunci o să fiu la 3 metri sub pământ. laughing

| EvangelineDS a răspuns:

NOSTRADAMUS a fost cel mai bun prezicator deci poate va avea dreptate cine stie...

| pwp a răspuns:

Nuuuuuuu! nu vreau crying((((((

| Insomnii a răspuns:

Deci trebuie sa traiesc pana atunci ca sa-l vad pe LUCIFER si pe tot neamu meu sare se scoala din pamant lol

| WhatMeanLove a răspuns:

Deloc si nici nu vreau sa se intaple ce a scris acolo!

P.S:in afara sa vorbim cu animalele.

| pretzel a răspuns:

Pai Nostradamus a prezis multe lucruri care s`au adeverit. Dar astea sunt aberatii raised eyebrows Adica, eu nu pot sa imi fac un blog si sa zic ca Nostradamus a zis ca maine lumea se va caca in sus? Nu am de unde sa stiu daca porcariile alea is scrise de cel mai mare prezicator, care, ma repet, tot ce a zis el s`a adeverit.
Stai chill si nu mai asculta tot ce se scrie si se zice peste tot. Pot ei sa zica (virgula) ca strabunica a zis aia, cand strebunica e moarta si nimeni nu poate confirma chestia astawinking

| mika explică:

Cate baliverne laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Nostradamus este cel ale carui preziceri sunt cele mai exacte. Asa sa fie!