| I'm just me a întrebat:

Facem un concurs de bancuri cu betivi. Cine se baga?
eu primul:

Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele.
- Trei cafele?
- Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru mama ta.
A doua zi, acelasi tip beat cere la acelasi chelner:
- Trei cafele...
- Trei?
- Da... trei... una pentru mine, una pentru tine si alta pentru mama ta. Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan. O zi mai tarziu, apare tipul plin de vinatai la Bar. Chelnerul ironic il intreaba:
- Trei cafele?
- Nu, raspunde betivanul, doar doua: una pentru mine si una pentru mama ta. Pentru tine nu, ca pe tine te agita.

18 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Doua clatite mergeau prin desertul Sahara. Deodata una pica si ii sare gemu’.

Ce tot atatia betivi tongue

| maryana5 a răspuns:

O femeie facea cumparaturi la supermarket-ul din colt.Cumpara ea o cutie de 1, 5% lapte, un carton de oua, o cutie cu suc de portocale, o cutie cu cafea, niste salata si niste costita afumata.
In timp ce le descaca la casa, vine untip beat in spatele ei si se uita lung la produse. Apoi spune:
-Tu esti mai mult ca sigur singura!
Femia se uita contrariata la produsele de a casa si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
-A perfecta dreptate! sunt singura, dar de unde ti-ai dat seama?
Betivul raspunde clatinandu-se:
-Pentru ca esti urata!

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Un betiv se duce la un taximetrist si il roaga sa-l duca pana la gara de nord. Taximetristul ii raspunde "Domnule draga, suntem la gara de nord", la care betivul ii da in mana o bancnota de o suta de mii de lei si ii spune "Alta data sa nu mai mergi asa de repede!"

| sorin a răspuns:

1- Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri. Soferul scoate capul pe fereastra si tipa:

- Fii ba atent!

Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba:

- De ce? Dai inapoi?

2 Trei betivi erau pe o cale ferata.

Primul betiv zice:Bai, ce scara lunga!

Al doilea:Ba, i tin-te de balustrada, sa nu cazi!

Al treilea: Ce prosti sunteti, nu vedeti ca vine liftul...

| St!L a răspuns:

Cică-ş’ ia un tip un jeep. Cum e şi normal, pe-o parte scrie "4×4″, că era jeep care se respecta. Într-o seară, îl ocheşte un beţiv care se uită chiorîş la "4×4″, scoate o cheie şi zgîrie în continuare "=16″. A doua zi, propitaru-şi pune labele-n cap. Îşi duce maşina la un service şi-i mai trage un strat de vopsea. Seara, iar o ocheşte beţivu’. Iar se uită chiorîş la inscripţia "4×4″, iar se scotoceşte după ceva ascuţit prin buzunare şi adaugă "=16″. Propitaru’ iar se zgîrie (şi el) cînd vede isprava şi iar se duce la service, da’-i zice servismenului:
"Bă, uite-aşa şi-aşa, n-ai putea s-adaugi =16 după 4×4, da’ asa, ca să pară c-aşa a fost din fabricaţie?"
"Sigur", zice mecanicu’. Ziua următoare, iar se apropie beţivu’ de jeep şi citeşte: "4×4=16″. Stă omu’ ce stă cu ochii beliţi la calculu’ ăla, după care scoate un cui din buzunar şi mîzgăleşte: "CORECT"

| snepy a răspuns:

Piratii americani captureaza un vapor de francezi
Comandantul "Omoratii pe toti, aducetil pe capitan la mine " zis si facut ii omoara pe toti si il ia pe capitan"
Piratul sef - Am 3 sticle de vodka, cate poti sa bei?
Francezu - 1 sad
Piratul sef - slab slab, omoratil

Navegheaza ei si prind un vapor de spanioli
La fel ca inainte, ii omoara pe toti si il ia pe capitan
Piratul sef - am 3 femei, cu cate te poti culca?
Spaniolu - cu una sad
Slab, omoratil!
Navegheaza ei ce navegheaza, ajun pe marea neagra, unde prind un vapor cu romani beti morti
La fel ca inainte, ii omoara pe toti si il aduce pe capitanul roman
mort de beat
Piratul - Am 3 sticle de vodka, cate poti sa bei?
Romanul - pe toate
Piratul - Nu te cred
ia romanul sticlele si le bea repede
Piratul - dar tu esti tare ma!
Romanul - Doamneeeeee ce dragut esti!
Piratul - Hai sa lasam prostiile, am 3 femei, cu cate te poti culca deodata?
Romanul - 4!
Piratul - 4? Avem doar 3
Romanul - Pai nu ti-am spus ca esti dragut?

| danutza a răspuns:

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri. Soferul scoate capul pe fereastra si tipa:

- Fii ba atent!

Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba:

- De ce? Dai inapoi?

| timbucadrian a răspuns:

3 betivi la o masa... unu mai baut ca altu...
drodata primul zice: ma eu is trimisul lui dumnezo pe pamant
a2lea zice: ba eu is trimisul lui dumnezo pe pamant nu tu
a3lea zice: taceti ma ca n-am trimis pe nime

| mada12 a răspuns:

Trei betivani stateau intr-un bar dintr-o gara.Trenul suna de plecare. Unul din ei zice:

-Mai avem timp de un rind.

Mai comanda ei un rind si pina sa-si dea seama, trenul porneste. Cei trei fug dupa el.Primul se agata, il ajuta si pe al doilea sa se urce.Al treilea se opreste, isi trage rasuflarea si incepe sa rida in hohote. Un om care trecea pe acolo il intreaba:

-De ce rizi omule! Urmatorul tren e abia la 4.

La care omul raspunde:

-De fapt cei doi au venit sa ma conduca la gara!

| Daisy. a răspuns:

Un betiv trece pe langa o fata la care ii spune:urato! fata raspunde:betivule! la care betivu:da mie imi trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu la rând, după tine:
La un proces plictisitor din cale-afară, când toți aproape că
adormiseră, un bețiv exclamă către procuror:
- Să mă pupi în fund!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un betiv ia un stalp de lumina in brate si striga:
-Maria! Maria!
Un alt betiv trece pe langa el si ii spune:
-Insista, insista ca la etaj e lumina aprinsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie facea cumparaturi la supermarket-ul din colt.Cumpara ea o cutie de 1,5% lapte,un carton de oua,o cutie cu suc de portocale,o cutie cu cafea,niste salata si niste costita afumata.
In timp ce le descaca la casa,vine untip beat in spatele ei si se uita lung la produse.Apoi spune:
-Tu esti mai mult ca sigur singura!
Femia se uita contrariata la produsele de a casa si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
-A perfecta dreptate! sunt singura,dar de unde ti-ai dat seama?
Betivul raspunde clatinandu-se:
-Pentru ca esti urata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie facea cumparaturi la supermarket-ul din colt.Cumpara ea o cutie de 1,5% lapte,un carton de oua,o cutie cu suc de portocale,o cutie cu cafea,niste salata si niste costita afumata.
In timp ce le descaca la casa,vine untip beat in spatele ei si se uita lung la produse.Apoi spune:
-Tu esti mai mult ca sigur singura!
Femia se uita contrariata la produsele de a casa si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
-A perfecta dreptate! sunt singura,dar de unde ti-ai dat seama?
Betivul raspunde clatinandu-se:
-Pentru ca esti urata!

| ady20hbk a răspuns:

Un betiv era la pescuit si deodata prinde pestisorul de aur
-Betivule, da-mi drumul si iti indeplinesc o dorinta
Betivul se uita la sticla de vodca si vede ca e goala si ii zice pestisorului
-Apoi pestisorule fa-ma sa urinez vodca
Zis si facut pestisorul ii ideplineste dorinta.Betivu ia sticla se urineaza in ea, gusta si intr-adevar era vodca.Acesta se duce la cel mai bun prieten urineaza in sticla si ii da sa bea
-Ia mah si bea ca este vodca
-Du-te ma de aici.Si ia sticla si o sparge de gard
-Miroase mah prostule si o sa vezi ca e miros de vodca.Prietenu miroase si isi da seama ca era vodca, si ii cere sa ii dea si lui vodca
-Apoi prietene draga daca ai spart sticla i-a si bea de la sursa laughing

| iulyana a răspuns:

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca
adormisera, un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund!
- Afara!
- Nuuu! Aici, sa vada toata lumea!

Un betiv intra intr-un bar, se opreste in fata unui cuplu si ragaie.
Tanarul, furios:
- Cum indraznesti sa ragai inaintea prietenii mele?
- Scuze nu stiam ca e randul ei!

Un tip intra intr-un bar.
- Un whisky sau fac ce-a facut tata...
Barmanul, speriat, ii da un whisky. A doua zi, la fel. A treia zi, barmanul isi ia inima-n dinti si intreaba:
- Dar ce-a facut tatal dumneavoastra?
- S-a dus la alt bar.

happy

| somniferu a răspuns:

Daca totusi suntem cu intrebarile pun si eu un banc intrebarebig grin
IsickCum faci o vaca sa latre?
RsickTe duci acasa beat mort, la 4.00 dimineata.

| Gabriela_5005 a răspuns:

Buna.

Un betiv iese dintr-un bar si se hotaraste sa se
pise la roata unui Aro.
Deasupra rotii el vede 4X4. Scoate un cutit si
scrie: =16.
Proprietarul vede treaba a doua zi si duce masina
la vopsit.
A doua noapte la fel.
Iese betivul sa se pise, vede 4X4 si scrie cu
cutitul =16.
Proprietarul innebunit, se roaga de ala de la
vopsitorie:
-Ba, e unul nebun care-mi tot strica masina.
Pune si tu o placutza cu =16 acolo ca s-o vada si
sa-mi lase masina in pace.
Zis si facut.
A treia seara iese betivul la pisat si vede:
4X4=16, dupa care scoate cutitul si scrie:
CORECT.

Un betiv mergea pe strada.
La un moment dat se opreste in fata unei pancarde
publicitare.
Se uita... se uita... si la un moment dat zice:
- La viata mea, beti crita am vazut, beti morti
am vazut, dar beti pepsi!
- Nicodata.

Un tip pleaca cu cainele la carciuma si nu se
intorce pana seara. Abia tinandu-se de stalpi
reuseste sa ajunga acasa. Nevasta-sa il ia la
rost:
-Pai da bina ma, betivane, chiar asa nesimtit
esti? Cate beri ai baut?
-Trei nevasta.
-Sigur ma?
-Intreaba-l si pe caine!
-Cate beri a baut ma?
-Ham! ham! ham!
Se repeta faza si in urmatoarele zile pana cand
nevasa intreaba cainele:
-Asta atatea beri o fi baut daca asa zice
cainele. Dar cate votci?
-Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

ti-am zis 3 bancuri...alege-l pe cel care iti place mai mult...big grintongue

byewave