| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

Fiecare za zica cate 1 banc... cel mai amuzant banc va primii fundita...al doilea amuzant si al treilea folositor

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL

! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata...

La un BAC se prezinta elevi cu diferite pregatiri. Intra primul foarte pregatit si iese radios: - Cum a fost? îl intreaba ceilalti. - E… ca între profesori… - Adica…? - Ei întrebau, eu raspundeam, ne completam… Intra al doilea si la iesire aceeasi întrebare: - Cum a fost? - Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu raspundeam, ma mai ajutau ei… Intra al treilea… si la iesire: - Cum a fost? - E… cum sa fie… ca între popi… - Cum asa? - Pai ei întrebau, eu îmi faceam cruce, eu raspundeam, îsi faceau ei cruce! laughing

Culmea electricitatii--Sa bagi vaca cu coarnele in priza si sa iasa laptele fiert

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O babuta merge la vot, iar in cabina sta mai mult de 15 minute. Toata lumea o asteapta … iese baba si intreaba:
– Maica, "f…u-va-n gura" se scrie legat s-au despartit?!? rolling on the floor oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| girl99as_7693 a răspuns:

Trei uriasi stau sub o umbrela mica, de ce nu sunt uzi? Deoarece nu ploua.

De ce zboara o blonda, deoarece are alwhis cu aripioare prea mari!

Cum afli culoarea chilotilor unei blonde cu fusta? Ii spui sa iti zica tabla inmultirii si va ridica din umeri.

| vortex12 a răspuns:

Generalul:Bula ce este patria, Bula nu stie

Generalul la un alt soldat:Vasile ce e patria

VAsile:mama mea

Generalul:bravo Vasile

Generalul il intreaba din nou pe Bula ce este patria

Bula :mama lui vasile

Generalul:nu ma prostule patria este mama ta, ai inteles!

Bula:Am inteles!

Generalul: ce ai inteles?

Bula:ca sunt frate cu Vasile

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Nu e banc da e tare!laughing)

DICTIONAR ROMAN-ROMAN 2010

ACRU - Unitate de masura a acrelii. Ex.: am o sotie de 3 acri si o soacra de 5
ACTRITA - Matrita pentru fabricarea acelor
A GENERALIZA - Verb mai mare in grad decat a coloniza
CIMBRU - Marca postala din Banat
CONTRADICTIE - Ceva impotriva dictiei, spre exemplu calushul.
DOGMA - Si ce rasa zici ca e cainele asta?"
EXTRACTOR - Fost tractor la C. A. P., actualmente piese de schimb in Turcia
EVADAT- Raspuns pentru "Cine ti-a dat tie mar, Adam?"
FASHI - Indemn adresat celor mici
FURCULITA - Marturisire facuta in instanta

GHINION - Varianta moldoveneasca pentru ardelenescul "Bine, Ioane"
MERITORIU - Teritoriul ocupat de livada de meri
NASTURE - Plasture pentru nas
PLASTURE - Nasture din material plastic
SARCINA - "Dupa cum arati, ar trebui sa sari si pranzul!"
TRACTOR - Actor cu mult trac
TZURTZUR - Sunetul soneriei, iarna
BIRMANIA - Predispozitie maladiva a unui ministru de finante de a pune noi taxe si impozite
COLONEL - Intestinul subtire
HAITI - Grupuri de lupi flamanzi care bantuie prin judetul Botosani
LIBERTATEA PRESEI - Privilegiu de care se bucura un ziarist la iesirea din inchisoare
MOLIERE - Cutiute in care se pastreaza naftalina
POLITIA CALARE- Echipaj al Politiei care se ocupa cu violurile
AMPULA - Amintiri din tinerete
GARGARA - Boala parlamentara

MANCARIME - Creatii ale poetilor ardeleni, in versuri albe: manca rime
GHERILA - Mos simpatic care daruieste copiilor din Gaza cadouri dragute: mitraliere, pistoale, grenade, mortiere
LESINA - Pe unde merge le tren
NASOL - Amintiri despre viitor
RATEU - Pateu din carne de rata

TUTUN - A-arma de-de-de- a-a-artilerie
AIUREA - Loc bine determinat spre care ne indreptam
ALOPECIE - Caderea parului, de pilda cand pomul este lovit cu toporul la radacina

BASCA - Femeie din Pirinei, cu marginile indoite înauntru
COMBINEZON - Lenjerie usoara, transparenta, purtata de lucratorii de pe combine
HERMAFRODIT - Fetitz care este baiata

LEUCEMIE - Cancerul monedei nationale
MOPS- Caine care a facut ceva box la viata lui
SCUMPETE- Termen dragastos adresat femeii iubite in inflatie
VEDETA - Nava mica de razboi care se bucura de o deosebita popularitate.

| Andreea98 a răspuns:

Cum numesc Indienii o blonda insarcinata?
Ou Kinder cu surprize.

- Spune-mi de ce te dai cu faina pe fata? o intreba Bulisor pe bunica... - Ca sa ma fac frumoasa! - Si de ce nu te faci?

- Care este diferenta dintre o soacra si o musca? - Musca te bazaie doar vara

| BabalGam a răspuns:

Un individ avea nevoie de un instalator, aşa că îl roagă pe un prieten să-i comande unul. Zis şi făcut. Pune mâna pe telefon şi-l sună pe instalator:
- Bună ziua...
- Sunt fierbinte, ce doriţi?
- Ce număr de telefon mi-a dat ăsta?, se întreabă omul, care închide telefonul şi formează numărul din nou.
- Alo? aş dori...
- Alo... sunt fierbinte...
- Auzi, cucoană... eu nu-mi văd capul de treabă şi matale îţi arde de alte alea.
Trânteşte telefonul şi-l sună pe prieten:
- Bă, ce număr de telefon mi-ai dat? Că-mi răspunde una şi-mi spune că-i... fierbinte...
- Păi Fierbinte Ion îl cheamă pe instalator. Cred că ţi-a răspuns nevastă-sa.

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Bun - Rau - Fatal!

Bun: Te hotarasti sa nu mai faci copii.
Rau: Nu-ti gasesti pilulele anticonceptionale.
Fatal: Sunt la fiica ta, in poseta.

Bun: Fiul tau, tot timpul, isi face lectiile in camera lui.
Rau: Gasesti o gramada de casete porno in camera lui.
Fatal: Tu esti protagonistul.

Bun: Fiul tau s-a maturizat.
Rau: Se reguleaza cu vecina.
Fatal: Si tu.

Bun: Fiica ta, in sfarsit, si-a gasit de lucru.
Rau: E prostituata.
Fatal: Colegii tai ii sunt cei mai fideli clienti.

Bun: Dai lectii de sexologie, fiicei tale.
Rau: Tot timpul te intrerupe.
Fatal: Si te corecteaza.

Bun: Fiul tau a avut primul "rendez-vous".
Rau: Cu un barbat.
Fatal: E cel mai bun prieten al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O blonda se aseaza langa un zidbig grin de ce se darama zidul?smug Pnt ca cel mai inteligent cedeaza.
2 blonde cu o unbrela, una sub umbrela si cealalta in afara umbreleihee hee de ce nu se uda blonda din afara umbrelei?big grin pentru ca nu ploua
Intr'o zi Gigi Becali se duce la pescuit cu lanseta de platina.firul de aur si acul de diamant si dupa cateva ore prinde pestisoul de aur care'i zice"Stiti domnule Gigi, eu sunt pestisorul acela de aur cu 3 dorinte", la care Gigi raspunde"Bine, fie, ce vrei si tu?"laughing
Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan
Ce este o brunetă între 2 blonde? Translator.
Culmea matematicii: sa te culci cu 2 necunoscute si sa nu rezolvi niciunalaughing
Culmea istoriei: sa'L culci pe Stefan cel Mare cu Baba Novac
Culmea soferiei: sa faci accident in parcare
Culmea geografiei: Sa intri si sa iesi din gaura neagra

| HUmanoiD_9583 a răspuns:

Erau 2 frati, Nimeni si Prost.Erau la mare. si Nimeni era sa se inece.Prost suna la politie: "Veniti repede ca se ineaca Nimeni". Politia: "Ma tu esti prost?". Prost"Da ma, eu sunt!"