| anonim_4396 a întrebat:

Gata, stiti ceva? Suntem toti niste plictisitori. Inclusiv eu. Nimic nu mai e ca pe timpuri. Inainte intram si vedeam intrebari amuzante si retardate care sa ma faca macar putin sa rad, acum intru si vad intrebarea "Ce faci?" asta o aud si cand imi vad colega de banca la scoala. Deci, o sa incep eu. Trebuie reluata arta povestilor, razboaielor dintre useri si a stirilor T/A. Ca asa nu se mai poate. Vreti sa ne facem de rasul TPU-ului?
Incep eu.

Era inceputul verii lui 2015. Iarna venise repede in TPUtenia. Intr-un orasel din coltul tarii numit Trivianios, locuitorii faceau pregatirile de Craciun. Un brad mare cuprindea tot centrul acoperit de zapada pufoasa si rece ce se asternuse uniform peste inreaga tara. Bradul nu era impodobit, era doar o frumoasa sculptura verde ce imbiba spatiul usor mohorat la unei zile cam intunecoase in frumusetea Craciunului. Undeva departe, se ivesc doua siluete ce pareau ca tin ceva in mana. Erau Sweety si DogMX. Planuisera sa inceapa pregatirile pentru Craciunul ce urma sa imbibe inumile tuturor in fericire si speranta. Ajunsi langa bradul pustiu, realizeaza ceva...Craciunul vine si pe restul' ii doare undeva, asa ca se duc la fiecare casa/bloc in care locuiau restul. Sweety ajunge prima in casa lui Zombisor ce se uita la un film trist impreuna cu Karima si Daisuki.
-Ce faceti? Vine Craciunul si voi stati sa plangeti la un film? Hai, ridicati-va si puneti osul la treaba.
Fetele se uita una la alta. Se ridica usor, si pleaca dupa Sweety. Zombisor spune:
-Dar cat mai e pana la Craciun?
Karima:
-Vreo 2 zile.
Eu spun:
-Cat ma? Si m-am ridicat degeaba din pat. Ia, inapoi. Hai.
Sweety ma ia de mana si ma tara dupa ea spre brad.
Afara, frigul cuprinsese intregul oras. Zombisor tremura langa brad, gandindu-de ce bine era acasa la caldura.
Dogu ajunge si el in blocul unde locuia MadPotato. Cand a intrat in apartament, fara sa bata la usa, ii vede pe Mad, Dantellion, Mineru si Sleepy jucandu-se CS in retea. Trage perdeaua si spune:
-Baaa...mai miscati? Ca muriti draq aici. Acum de Craciun voi vreti sa ma apuc de coliva?
Baietii se uita la el cu ura, dar se ridica, cu greu si pleaca. Odata ajunsi, in centru, unde se afla bradul neimpodobit, apare si Depress cu doua cutii cu instalatie si beteala. Le lasa jos. Se uita la toti cei prezenti si intreaba:
-Deci...ne apucam? Sau stam sa ne uitam la el.
Karima spune:
-Deci lipsesc globurile.
-Droguri? (Intreaba Daisuki)
-Globuri surdo (spune Endo care se tot lauda ca el e major si na...altii nu).
Sweety il trimite pe Mineru la magazin sa cumpere globuri. Inainte sa plece, Sleep il opreste si ii da 5 lei sa-i ia o cafea. Dogu se duce cu el, ca ametitul poate se rataceste. Tot atunci apar Croampa, Killy si Ralu, cu o cutie cu globuri.
Am inceput sa impodobim. Frigul serii parea din ce in ce mai patrunzator. Bradul avea vreo 3m jumatate, de aceea ne hotarasem sa-l urcam pe Dogu pe un scaun sa puna steaua. ca ajungea mai repede la varf. Dupa, vin cei doi plecati dupa globuru cu o cutie intreaga. Mineru ii spune lu' Sleep ca n-a mai fost cafea la dozator si ii da banii. Ii baga in buzunar. dupa care vine Sweety si spune:
-Acum te mai duci o data, sa cumperi instalatie, ca nu ne ajunge. Cand pleaca, MadPotato ii spune sa-i cumpere un sandwich. Baga mana in buzunar si vede ca nu are schimbat si nu avea incredere in Mineru sa-i dea neschimbat asa ca intreaba pe Killy, e nu are, Zombisor, nici ea, Croampa, nici el, Sleep, zice ca are, baga mana in buzunar si vede ca nu mai are bani. Unde sunt baniii? Atunci Endo isi aminteste ca:
-Pai am vazut-o pe...
Atunci intervin eu si zic:
-Ba baieti ba...mai conteaza cine ti-a fruat tie banii, cati ai avut, etc, e Craciunul, stiti cum se zice, primeste si daruieste.
Dupa intervine Sweety si spune:
-Babelor, nu mai stati la barfit si puneti osul la treaba.
Si pleaca.
-Las' ca trece Craciunul. (spune Sleep nervos)
Mineru realizeaza ca nu mai vrea sa fie folosit, asa ca o vede pe Airan si ii da banii sa cumpere.
(stiti, trebuia sa fie 100 de oameni ca sa impodobeasca un brad.)
Airan pleaca spre magazin. Peste 2 minute se intoarce cu instalatie si ciocolata calda (doar pentru ea, ca noua nu a vrut sa ne ia).
Trec cateva minute si bradul in sfarsit e gata. Atunci apare si Zombalau (la sfarsit stiti) insotita de Imperatrix.
Dupa ce bradul arata cat de cat (Sweety ne indicase cum sa-l impodobim, deci.) ne adunam toti in jurul unui foc de tabara langa pianul la care canta Dantellion, o melodie de Craciun in rusa. Ninsoarea se oprise. Toti ascultam melodia si aveam o stare melancolica, pana vand Imperatrix si Zombalau isi amintesc ceva:
-Ne-a trimis Turbox o flicitare de Craciun din Hawaii.
-Asa, asta se bronzeaza si noi stam ca prostii in frig. (spune Zombisor).
Dupa, intram toti intr-un restaurant, si de aici incepe nebunia. Bautura, muzica, distractie, viata ce sa mai.

Stiu ca nu prea e amuzant, dar ploua afara si na... hai sper ca va place. Craciun fericit!
Scuzati de greseli, dar ma grabeam din motive pe care nu vi le spun.

30 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu știu ce să zic, dar cert e că dacă aș avea și eu atât de mult timp liber ca și tine aș probabil că aș ajunge pe lună, sau cel puțin până la magazin să-mi cumpăr niște semințe.
Totuși, de ce să ne facem de căcat și să nu recunoaștem? Țara se numește România, o țară frumoasă, dar plină de hoți și țigani. Apăi dacă se fură și de Crăciun, dă-o drecu' de treabă. Și oricum, chiar din buzunar?
În altă ordine de idei, ai uitat un user, dar știu și cum să-l introduci în poveste. Bradul, era copăcel!
Dacă stau bine să mă gândesc știu și cine mi-a furat banii. Era obsedatul de JONY, care-mi tot băga mâna în pantaloni, dar n-am realizat că îmi fură banii, credeam că face altceva. :c

| TiberiuFasole a răspuns (pentru LoveSleep):

Hei, nu zice de tigani la comun. Sunt unii care sunt de o mie de ori mai destepti ca mine si ca tine la un loc, si mai frumos, etc. Nu toti sunt chiar cum isi imagineaza lumea.

| LoveSleep a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Țigani de obicei sunt mai frumos ca mine. blushing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Da,Copacel era bradul si Jony e hotul si da...stiu ca am mai omis, dar..caut eu o scuza si dupa ti-o spun.

| AirănMeidăn a răspuns:

legenda spune ca airan inca isi bea ciocolata calda si asteapta sa ii treaca suspendarea...

| LePotato a răspuns:

Realizezi ca ai scris ditai romanul? am citit doar partea cu "numai sunteti amuzanti ca inainte"... just so you know big grin

| LePotato a răspuns (pentru LePotato):

Later edit: imaginatie -nota 10; funny- nu stiu ce nota sa daulaughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

*aplauzeeeee*

| Suck a răspuns:

Is mai faine intrebarile alea cu "ce faci? "E mai putin de citit si raspunzi ce vrei.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Tu care esti ma, ca nu te-am mai vazut pana acum thinking

| LaughingKarima a răspuns:

Eu spun ca o fata mica si inocenta ca lipsesc globurile si tu intelegi droguri femeie?! laughing)

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Pai...na. era frig afara big grin

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, frigul era de vina. Stiam eu!

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Pai da. stiam ca tu ma vei intelege big grin

| Copac13 a răspuns:

Si eu nu sunt sad

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

Tu esti bradu' maaai.
straight face

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee si de ce mama dracului nu spui ma lasi in ceata mai nenorocito

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

Ca-s o nenorocita de aia. tongue

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai da ma enervati cu povestile voastre o sa fac eu o poveste si o s-o pun aici cred ca vineri sa va inchid ochi si urechile ca ma enervati nemernicilor indignatilor

| TiberiuFasole a răspuns:

1.Povestea chiar a fost amuzanta.
2.Party fara gagici/ Ce party e asta?
3.Sa revina netistii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sunt mega-mirat ca am fost mentionat aici. Istorioara e buna, in stil de-a lui Tudor Arghezi si putin modernism, uh, sunt entuziasmat, deci mi-a placut. Apropos, uitete la intrebarea ta unde ai intrebat daca avem curajul sa trimitem un sound cu glasul propriu de ci am trimis, asculta-l si, Craciun Fericit, chiar si daca in Moldova el se sarbatoreste pe 7 februarie dar nu facem nimic atunci facem toate astea de anul nou, fiindca ditamai de comunisti ce suntem big grin big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Februarie? Credeam ca e ca la noi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-ai ascultat glasul? Cum iti pare?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu inca, acum caut intrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai ca am uitat sa-ti spun ceva. Laudarosule. Deci nu merit sa vorbesti cu mine. Bine, las' ca vezi tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nuuuuu nu asta am vrut sa spun, in al doilea rind sunt mai modest ca privighetoarea, textul ala l-am spus pur si simplu, el nu inseamna nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, doar eram ironica. Nu-ti face griji, stiu ce ai vrut sa spui happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grbffffffffffffffffffffffffffffjkljsxertgjm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja m-a cuprins spiritul crăciunului...vin acum.

| DonaldTrump a răspuns:

Votati Hussein pentru un t/a mai amuzant.