| Friendd a întrebat:

Hai sa facem impreuna o poveste happy Incep eu, voi continuati sau puteti preceda : Apasa pe clanta. Usa se dadu in laturi cu un scartait prelung. In fata lui aparu... ( continuati voi ). Cea mai frumoasa continuare primeste funda. Bafta! Sper sa va placa joculetul.

8 răspunsuri:
| DudaYeah a răspuns:

Apasa pe clanta. usa se dadu in laturi cu un scartait prelung. in fata lui aparu un monstru. avea mai putin de un metru 56, dar era infiorator. avea parul pe ochi, buzele cam ca ale lu asta (http://www.click.ro/bbtcontent/clipping/CLIIMA20091013_0268/5.jpg), nasul mult prea carn, ochii bulbucati de culoare maro inchis, imbracat in negru si cu un microfon in mana. laurentiu (baiatul care a deschis usa) incremenise. speriat a aprins lanterna si indreptat-o spre monstruletul din fata sa. toata frica ii disparu ...era doar el http://www.gossipmusic.ro/......er-noi.jpg :))

| MiHaI a răspuns:

Apasa pe clanta.usa se dadu in laturi cu un scartait prelung.in fata lui aparu fantoma sufletelor furate.Fata fugea cat o tineau picioarele dar fantoma era mai rapida. Fata a ajuns intr-un cimitir atunci se impiedicase si cazuse peste un mormant gol. Fantoma aparent disparuse.Deodata fata simti ca o mana ii striveste incheietura.Era fantoma care o tragea in pamant. Dupa 3 saptamani cand rudele au gasit-o era perfect conservata dar nu mai avea sufletul in ea.De atunci fetita bantuie sa-si gaseasca sufletul.(am facuta singur pe moment)

| Insomnii a răspuns:

Apasa pe clanta. Usa se dadu in laturi cu un scartait prelung. In fata lui aparu soacra-sa.Era infioratoare tinea in mana un facalet si din ochii ei ieseu flacari.Saracul Gigel cand o vazu o rupse la fuga dar baba nu se lasa...Se urca in JIPAN si taio dupa generele ei sa-i ceara socoteala.Cand saracul om ajunse la sfarsitul puterilor se opri si cazu in genunchi rugandu-se:
-Doamne iarta-ma ca am pacatuit dar am facut-o de nevoie(sotia nu-l mai satisfacea), dar te rog doamne sa ma scapi de soacra-mea ca femeia aia e DRACU in picioare... Daca ma scapi promit sa ma calugaresc si sa nu ma mai uit pe redtube...
In timp ce Gigel se ruga soacra-sa pierde controlul volanului si se duce cu masina in sant.Moare pe loc de un infarct...
Gigel: merci Doamne ca m-ai ajutat si ca ai fost prost si m-a crezut ca o sa ma calugaresc. HAaaa haaa haaa teapta boule eu treiasc si soacra-mea e moarta tongue
Dupa spusele acestea un fulger cobora din ceruri si-l praji de Gigel.
SFRASIT.
Morala: sa nu faceti niciodata ce a facut Gigel ca o patiti.(sa nu promiteti niciodata ca o sa va calugariti si ca o sa renuntati la placerile voastre.)

| Isabelamaria21 a răspuns:

Uşa se dădu în laturi cu un scârţâit prelung, în faţa lui apăru JB (Justin Bieber)

| SVD a răspuns:

In fata lui aparu Ana...o adevarata ciudatenie a naturii:avea gat de de girafa, picioare de capra si par pe ea de ziceai ca e maimuta.Incepu sa fuga din acea camera inspaimantatoare in care statea Ana...o camera friguroasa si plina de gandaci si sobolani; insa Ana nu a ramas pe loc.Vazand usa deschisa dupa atata timp:172 ani, a fugit cu picoarele sale de capra batrana spre iesirea din spate.Iesind pe usa se intampla un lucru extraordinarbig grinin Ana cea urata,dar buna la suflet a iesit o femeie minunata, cu parul blond precum lanurile de grau, ochii negrii precum noaptea si trpul zvelt cu forme de invidiat.Dar ce se intamplase cu sufletul ei? Devenise din nou rau si hain.Ana cea dintotdeauna.Vazand dintr-un colt ce se intampla, atunci a realizat de ce bunica spunea mereu sa nu deschida usa de la catul al doilea:fiindca sufletul Anei redevenea un monstru.

| BloodPrison a răspuns:

In fata lui aparu :soacra-sa!

| melanya a răspuns:

In fata lui aparu un omulet verde deghizat in rosu. Si omuletul l-a intrebat: De ce ti-e frica? De mine sau de ceea ce iti imaginezi?

| Simplicity a răspuns:

Apasa pe clanta. Usa se dadu in laturi cu un scartait prelung. In fata lui aparu un chip blond si luminos.Era atit de frumoasa in rochia sa subtire de matase.Luna aparuse de mult tremura lent pe apa marii, prin ferastra deschisa aerul dulce umplu camera, ea se intoarse spre mine nu se misca din loc dar parca ma chema cu privirea.Ma apropiam incet si i sopteam ca o iubesc apoi buzele sale fiebinti imi strivisera rasuflarea.
it's a happy end of a story))