Janina
| Janina a întrebat:

Hai sa ne jucam...fiecare pune o intrebare si da un raspuns.
incep eu cu prima intrebare: Care e ca e mai amuzanta amintire a ta?

Ps: nu avem voie sa repetam intrabarile big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, ai avut emotii inainte sa incepi lucrul. Cum a fost pina la urma prima zi?
Amintire amuzanta, cum sa-ti spu. Mie-mi place mereu sa glumesc, deci e greu sa ma hotarasc. De multe ori ma gindesc la faptul ca ar fi trebuit sa fiu regizor de comedie (nu ma abtin cind vad o comedie sa nu spun cum ar fi trebuit sa fie ca sa iasa mai bine).
Imi amintesc, la un curs de programatori. Tot scriam ce ne dicta profu si nu stiu cum, dar foaia se curbase si trebuia sa o tin intinsa cu o mina sa pot scrie. La un moment dat ii spun colegei mele "vrei sa ma ajuti te rog? Tine si tu cu degetu aici sa nu se mai ridice foaia." Ea se conformeaza si eu incep sa scriu fericit. Dupa citeva secunde "mai ai nevoie sa tin? Ca as vrea sa scriu si eu ce dicteaza." M-a pufnit un ris ca am picat din banca si dupa mine a apucat-o si pe ea. Profu se uita interzis la noi rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am sarit din tren

| carmenzo a răspuns:

Cea mai amuzanta din ultima vreme a fost cand am calatorit cu prietenul meu cu trenul iar el intr-o gara s-a dat jos sa ia tigari si spre disperarea mea nu se mai intorcea... aveam 7 minute la dispozitie si am iesit sa il caut... a aparut cu un imens buchet de trandafiri pentru ca era ziua mea si de emotionata ce am fost a plecat trenul...laughingsi noi. dupa el.in fine ne-a vazut controlorul si ne-a ajutat sa urcam.am crezut ca mor de ras si de spaima ca pierdem bagajele

| carmenzo a răspuns:

Ahh am uitat! veneam acu 2 saptamani din austria de la niste prieteni si in ungaria intr-un orasel am coborat sa mancam.era noaptea pe la vreo 3 si eram rupti de somn pentru ca nu dormisem in ultimele zile aproape deloc.Nu era nimeni pe drum la ora aia dar in fata unui restaurant am vazut sau am crezut ca vedem pe cineva...prietenul meu il intreaba in ungureste daca e deschis undeva sa mancam la ora asta...si gjiciti cine era domul pe care tocmai il intrebaselaughing bucatarul din lemn cu lopata in mana si cu toate alea din fata restaurantuluilaughingne-am dat seama ce a facut cand un grup de tineri ce tocmai treceau erau pe jos de raslaughing

| carmenzo a răspuns:

Cum a fost prima noapte de dragoste sau sexhappypentru tine? si cum ai vrea sa fie acum o noapte de dragoste?

| MagicHead a răspuns:

Cea mai frumoasa amintire? hmm Sa zicem asa

Eram in 2005 la mare si m-am trezit pe 03:00 si am plecat pe plaja sa vad rasaritu, in drum era un magazin, mi-am luat o sticla de de coniac, si am plecat pe plaja am apucat rasaritul sa il vad, dar il vedeam triplu de la sticla aia, cand au venit lumea pe plaja eu plecam, si am gresit drumul spre casa, si la un moment dat m-am trezit prin eforie sud, in loc de eforie nord laughing pe o banca si nu stiam unde sunt si intreb pe cineva nu va suparati ce zona este aici, hotelul eforie sud straight face laughing cum naiba am ajuns eu aici, ma uit la telefon 15 apeluri, si vreo 25 de mesaje, cu ba unde **** esti si tot asa, pun mana pe telefon si ii spun ca sunt in eforie sud si au venit dupa mine aia, dar culmea e ca nici acum nu pot sa imi dau seama cum am ajuns acolo, in fine pentru mine a fost foarte tare laughing tare nu?