| SuNaM a întrebat:

Am o problema.In clasa am 3 colegi care nu ma suporta de loc(nu stiu de ce,nu le-am facut nimic,poate doar nu le place fata mea straight face) si la una dintre ore unde profesorul este rau si exigent, au spus despre mine ca ma jucam pe telefon si vorbeam iar cand cel care se ocupa cu linistea(care in ziua aceea era unul din cei 3) mi-a spus sa tac,l-am injurat lucru care nu este adevarat din moment ce eu citeam si repetam si cand a venit profesorul,ei i-au spus si eu,firesc,i-am spus ca am repetat si ca nu am vorbit.iar profesorul,, pentru ca esti trecut pe lista ai vorbit si pentru ca nu recunosti incep si te ascult pe tine primul"(de asta repetam) si ii zic lectia la perfectie si apoi imi pune o intrebare care nu avea legatura cu lectia si imi pune 4 crying eu avand numai note bune si de atunci tot are ceva cu mine si ma asculta si imi da numai 4... crying.Mi-e ca raman si corijent confused. Intrebarea mea ar fi de ce Dumnezeu permite astfel de lucruri?

P.S:Nu imi spuneti sa vorbesc cu profesorul sau cu ei ca nu are nici un folos(am incercat straight face)

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Acesta e modul in care El testeaza credinta supusilor sai.
DIn postarea ta deduc ca ai patimit, asemeni lui Hristos pe cruce, fiind acuza pe nedrept. Dar stai linistit, caci Biblia ne spune :"Fericiţi cei ce plâng, că aceia se vor mângâia."
"Fericiţi cei prigoniţi pentru dreptate, că a lor este împărăţia cerurilor. Fericiţi veţi fi voi când vă vor ocărî şi vă vor prigoni şi vor zice tot cuvântul rău împotriva voastră, minţind din pricina Mea."

Ai sa ajungi in rai fiule, nu este aceasta o plata suficienta pentru suferintele suportate?

NOname
| NOname a răspuns:

Ce pueril-amuzant-dulce... laughing

Permite pe lângă torturarea şi moartea zilnică a milioanelor de fiinţe şi micile aparente nedreptăţi în viaţa ta, pentru că e un zeuţ sadic, impotent sau inexistent. Eu merg pe varianta cu inexistent.

| mODIN a răspuns:

De ce? Pentru ca nu exista de aia.
Sau poti sa accepta si varianta in care le exista si isi bate joc de tine.

| SuNaM explică (pentru mODIN):

Stai deci tu nu crezi in Dumnzeu si ai la nume 666.Si sper ca nu esti atat de stupid sa imi spui ca tu crezi in diavol, dar nu si in Dumnzeu. Daca crezi in unul dintre ei, crezi in ambii.Este ceva gen, ce vine la pachet!

| Buresbista123 a răspuns:

Iti sugerez sa l bati pe unul din ei,sa l snopesti din bataie,sa vezi apoi ce lucruri bune o sa spuna despre tine la toata lumea, alta sansa nu ai, pentru ca te iau de fraier, ceea ce si esti iar pana nu ti vei lua apararea nu vei face nimic.Pe profesor daca te mai asculta il poti inregistra cu ajutorul telefonului si apoi poti sa l dai in gat ca ti pune note de 4 pentru ca e un frustrat imputit

| Buresbista123 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu permite nimeni nimic, asta e viata cu cat iti dai seama mai repede cu atat mai bine