| xXsweetgirl99Xx a întrebat:

Heei! M-am gândit sa fac si eu o poveste... Sper sa va placă!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Regizor: SweetGirl

Distribuție:
SweetGirl (eu) - Sweety Gale
Croampa - Crompuleț din Oz
MadPotato - Mad cel de tinichea
Copăcel - Copacul-sperietoare de ciori
Zombișor - Vrăjitoarea cea rea din Vest
Daisuki - Vrăjitoarea cea bună din Est
MinerX - Miner cel fricos
CatelusaCuParulCret - cățelușa lui Sweety
Depress - mătușa lui Sweety
Jeanine - unchiu' Geani

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

Crompuleț din Oz

Sweety Gale, o fetiță orfană trăia la ferma unchilor săi, Geani și Depress. Locuiau într-o căsuță pe o câmpie din Ciocolătenia.
Sweety avea o cățelușă pe nume CățelușaCuParulCret, cu care se juca. Avea blăniță albă și era mereu pusă pe șotii.
Într-o zi, o tornadă uriașă luă casa cu vântul său. Sweety închise obloanele și se întinse în pat, unde adormi. Cănd se trezi, era în ținutul munchkinilor. Acolo se întâlni cu niște omuleți cu un aer șugubăț și cu haine caraghioase.
Casa o turti pe Vrăjitoarea Zombișor. Pantofii săi rămăseseră în picioarele ei, deci casa a turtit-o doar pe jumătate. Vrăjitoarea cea bună, Daisuki, a luat pantofii și i i-a dat lui Sweety.
-O, tu, Sweety... Eu îți voi îndeplini o dorință, spuse Daisuki.
-Hmm, cred că vreau cioco...
-Ești sigură că asta îți dorești?
-Da straight face
-Șiiii, unde se găsește ciocolată multă?
-În Ciocolătenia! Deci, vreau să mă întorc în Ciocolătenia, unde este multă ciocolată... Și unchii mei, bineînțeles!
Daisuki i-a spus să meargă la Vrăjitorul Crompuleț din Oz, în Orașul de Diamant, pe cărarea cu ciocolată albă.
Pe drum se întâlni cu o sperietoare de ciori pe nume Copăcel. Mai târziu a aflaf că e de fapt un copac plin de paie. Acesta spuse că nu are creier, iar Sweety îl sfatui să vină cu ea la vrăjitor.
Se mai întâlni și cu Mad-de-Tinichea, care era ruginit. Fetița îi puse ulei pe la încheieturi și la subraț.
-Tot ce vreau este o inimă, ca să pot iubi din nou cum o făceam cândva... Și mda, vreau si mâncare, a zis Mad.
Și a mers și el cu Sweety la vrăjitor.
Apoi s-au întâlnit cu MinerX, un puștan fricos care își dorea să scape de toate fobiile lui (în special de cea de clovni si cea de oglinzi).
Aleea cu ciocolată, era după un timp, într-un lan cu marijuana. Sweety își pierdu cunoștința din cauza mirosului urât provocat de Mad, iar Miner leșină speriat... *TO BE CONTINUED*

- + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - +

Șiii? Cum vi s-a părut? Sa-mi spuneți daca vreți sa continui!

33 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sweety in tara minunilor. Este frumos cu toate ca ai fost un pic cam cruda cu Catelusa, nu crezi?
(Ps: Like total pentru distributie. Se potriveste de minune, mai ales sperietoarea de ciori laughing

| KillMePlease a răspuns:

plus minus plus minus plus minus plus hmm... minus

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru KillMePlease):

Mda, lasa asta... Cum ti s-a părut povestea? big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

îhm...
eşti sigură că ai scris-o tu?
dacă da, atunci unde-s poneii?

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru KillMePlease):

Yes, i'm sure laughing
Nu am 2 ani!

| KillMePlease a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

...rămâne de văzut

| SergiuBoss11 a răspuns:

Si SergiuBoss11 care nu va citi fiindca nu-si gaseste si el numele in aceasta povestEsad.e atat de greu sa fiu si eu acolo? macar un om care dormea pe prispa, orice

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru SergiuBoss11):

Bine, bine, o sa apari si tu in partea a II-a

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Draguta prima parte, astept sa pui si partea a doua.
daca nu vrei sa ma pui un simplu personaj secundar, as putea fi si regele distorsiunii spatio-temporale

| LePotato a răspuns:

"Se mai întâlni și cu Mad-de-Tinichea, care era ruginit. Fetița îi puse ulei pe la încheieturi și la subraț.

-Tot ce vreau este o inimă, ca să pot iubi din nou cum o făceam cândva... Și mda, vreau si mâncare, a zis Mad."

Genial rolling on the floor)))))))))))))))))))) si mai si put rolling on the floor))))))))))

| Copac13 a răspuns:

Partea cu fara creier ai nimerit-o

| TiberiuFasole a răspuns:

Foarte faina, dar nu-mi e frica de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci m-ai cuplat cu Geanin? straight face
MadPotato m-a aproape cuplat cu Dante, alta data am fost la aproape conducere cu Mad, ce mai urmeaza? laughing)

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Scuzee, așa este povestea laughing As fi putut sa il pun cu Killy, dar ma gândeam ca tu esti aia care ii zice Geani si mna laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Eu ii zic Geanin tongue.
Dar cunosc si un Geani big grin.

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Cunosc un câine pe care il cheamă Geani rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua, mai ales ca Mad e cu tine. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Si ce daca e Mad cu mine? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe, acum ea l-a pus, pe cel cu inima stii laughing love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Tocmai robotul, care are nevoie de inima, cu tine love struck

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Sa vezi ce îți fac ei tie pentru asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ma omorati a? Da? Uraa!

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

No, no, no laughing Nu o sa mori. O sa trăiești fericită alături de cinevaaa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Alaturi de oglinda! Dwaa1!

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Noooo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce eu am mereu roluri negative? =]]
Uuu, sunt mândră. smug

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca tu esti mai "bad girl"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma pui si pe mine pe acolo poti sa continui. Daca nu, nu ma intereseaza. Si, da, e tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna povestea, doar ca e de adormit copiii (no offence)

| Kyılε a răspuns:

Si eu? Pune-ma si pe mine plss :*
Vezi cum ma descrii laughing)
App: Faina povestea, continua te rog madamwinking

| Laura290348 a răspuns:

Super!